Elbistan-Göksun karayolundaki bölünmüş yol projesi kapsamında Erçene-Ekinözü kavşağı arasında kalan yeni güzergahın 10 kilometresi ulaşıma açıldı.

Yolun, Afşin ilçesine bağlı Erçene Mahallesi ile Ekinözü kavşağına kadar olan bölümü için ikinci bir ihale düzenlenmişti. Çağılhan Mahallesi çıkışından itibaren dağ yamacına alınan ve Kabaağaç ile Akçırı Mahallelerini bypass ederek Ekinözü kavşağına kadar yeni güzergaha alınan ulaşım yatırımıyla ilgili ilk kazma geçtiğimiz yıl vurulmuştu.

Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesi davasına devam edildi Yazıcıoğlu'nun ölümüne ilişkin soruşturmalara FETÖ müdahalesi davasına devam edildi

Erçene-Ekinözü kavşağı arası ise 12,5 kilometrelik uzunluğa sahip olacak.  Yaklaşık 1,5 yıl önce başlayan hummalı çalışmada yeni güzergahın büyük bölümü tamamlandı. 3 kat asfalt serilen yol, otoban standardına yakın bir kaliteye ulaşmış oldu. Trafik işaret ve uyarı levhalarının yerleştirilmesiyle birlikte söz konusu yolun Erçene kavşağından itibaren 10 kilometrelik bölümü ulaşıma açılmış oldu.

Kaynak: Şükrü Kartal