Kahramanmaraş'ta enkaz altında kalan Depremzede kadın el emeği göz nuru yaptığı ürünlerle hem moral buluyor hem de ekonomisine katkı sağlıyor.

Türkoğlu ilçesinde yaşayan 38 yaşındaki Havva Kocalar, ilçede bulunan Aile destek merkezinde yaptığı takılar ve ürünlerle birlikte depremin acısını unutmaya çalışıyor.

Whatsapp Görsel 2024 03 25 Saat 10.15.03 37B72591

Kıyameti yaşadık diyen Kocalar, "Ben bir depremzedeyim. Maalesef ki kıyameti yaşadık. Rabbim bir daha yaşatmasın. Ben depremde enkazda kaldım daha sonraları tedavi gördüm. Çok sıkıntılar çektik daha sonra tedavi sürecim iyi geçti ve iyileştim. Daha sonraları konteyner temin edildi. Konteyner alanında yaşamaya başladık. Burada çeşitli kurslar var buralara geldik bizimle ilgilenen hocalarımız var. O süreçte psikolojik durumlarımız hiç iyi değildi. Bu şekilde kendimizi rahatlatıyoruz. Burada maddi ve manevi yönden rahatlıyoruz. Hem kafamız rahatlıyor hem de paramızı kazanıyoruz. Kazancımız cüzi bir rakam da olsa bizi mutlu ediyor. Evimize destek olmak ihtiyaçlarımızı karşılamak güzel bir şey" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 25 Saat 10.15.04 B25D3C20

Kocalar, "Burada yaptığımız takıları da hevesle öğrenmeye çalışıyoruz. Şu an burada çok mutluyuz. Evimizde kalıp o anı sürekli düşünmüyoruz. Sürekli düşünmektense kurslara gelip kafamızı dağıtıyoruz. Hem kendimizi moral motive ediyoruz hem de elimizi geliştiriyoruz. Burası bizim için hazırlanmış bir imkân. Buraya imkanları olanlar katılabilirler. Burası insanı motive edip kafasını dağıtıyor. Hocalarıma tekrardan çok teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 03 25 Saat 10.15.04 6A5Fb642

Muhabir: Ali Çolak