Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası Genel Sekreteri Emine Bozkurt görevinden istifa ederek Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adaylığını açıkladı. 
 
Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası Genel Sekreteri Afşinli hemşerimiz Emine Bozkurt, görevinden istifa ederek Ak Parti  Kahramanmaraş Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı. Emine Bozkurt’un başvurusuyla birlikte Ak Parti’den Afşin’den 2 bayan milletvekili aday adaylığına müracaat etmiş oldu.
 
‘Kadınlar başarılarıyla ülkenin kalkınmasında önemli bir güç oluşturacaklardır’ diyen Emine Bozkurt; “Türk toplumlarda bireyin mutluluğu ve özgürlüğü en önemli amaçlardan biri olarak görülürken, bireyin toplumsal olanaklardan en ileri düzeyde ve eşit biçimde yararlanması önem arz etmektedir. Toplumlarda her sınıf kadının eğitim ve çalışma koşulları ile evrensel haklardan yararlanma dereceleri arasında önemli farklar bulunmaktadır. Bu haklılıklara rağmen günümüzde kadın kendi kişiliği ile tanınma ve var olma mücadelesi vermektedir. Toplumumuzun yansını oluşturan kadınların her alanda var olmaları ülke gelişmesinde lokomotif bir güç oluşturacaktır. Bir Türk kadını olarak siyasî hayatta var olmak için Eğitim Müfettişliği ve Sendika Genel Sekreterliği görevimden istifa ettim. Ülkeme hizmette durmak yok yola devam diyorum. Ak Partinin kadın açılımı konusunda gösterdiği çalışmalar benim gibi birçok kadını harekete geçirdiğine inanıyorum. Kadınlar başarılarıyla ülkenin kalkınmasında önemli bir güç oluşturacaklardır.” dedi.
 
“Türk kadını başarır"
-“Türk kadını başarır" sloganı ile yola çıkan Emine Bozkurt; “Ülkemi ve memleketimi Kahramanmaraş'ı seviyorum. Ülkemin kalkınmasını, çevresinde lider bir ülke olmasını istiyorum, sendika görevim nedeniyle birçok illeri ziyaret etme fırsatı buldum. Bu ziyaretlerim sırasında son dönemde yapılan işleri yerinde gördüm, dünyanın 16. ekonomisine sahip olan Ülkemin daha da ileriye götürülmesinde çözümün bir parçası olmak üzere yola çıkıyorum.
Değerli Hemşerilerim,
Ortadoğu'ya açılan bir kapı olan Kahramanmaraş ekonomik kalkınmasını kendi başına başarmış sayılı illerimizden biridir. Yetiştirdiği spor, sanat, siyaset alanındaki isimler dünya tarafından tanınmış değerli insanlardır. Afşin-Elbistan Termik santrali ile ülkemiz enerjisine büyük katkı sunulmaktadır, Mehmet Akif : “Sahipsiz vatanın batması haktır, Sen sahip çık karsan bu VATAN batmayacaktır." diyor. Kahramanmaraşlı kahraman hemşerilerim, Kurtuluş savaşında kendi vatanlarına dillere destan mücadeleyle sahip çıkarak kendilerini ispat etmiş ve özgürlüğünü kazanmıştır. Bugün de kendi geleceklerine sahip çıkarak aday adayları içinde kendilerini en iyi şekilde temsil edecek vekil adaylarını belirleyecekleridir. Bu konuda değerli hemşerilerimin en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.
Öğretmen olarak başladığım çalışma hayatına, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesin Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlama ve Ekonomi Bölümünü bitirerek eğitim müfettişi olarak devam ettim. Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, Eğitim Yönetimi ve Teftişi alanında yüksek lisans yaptım. Eğitim müfettişliği görevini sürdürürken Tüm Eğitimciler ve Eğitim Müfettişleri Sendikası Merkez Yönetimine seçildim. İki dönemdir sürdürdüğüm Sendika Genel Sekreterlik görevimden, Milletvekili olarak hizmete devam etmek için ayrıldım.
Ülkeme hizmette ben de varım...
"Türk kadını başarır." iddiası ile yola çıkıyor, bugün itibariyle müracaatımı yaparak Milletvekili aday adaylığımı resmen ilan ediyorum.”