AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hamit Bülent Eken, seçim çalışmaları kapsamında resmi daireleri ziyaret etti.
 
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Hamit Bülent Eken, Afşin Adliyesi, Devlet Su İşleri Afşin Şube Müdürlüğü, Afşin Belediyesi’ne ait makine parkı ve itfaiye ile birlikte Afşin Vergi Dairelerini ziyaret etti.
 
Yapılan ziyaretlerin değerlendirmesini yapan Eken, “Seçim çalışmaları kapsamında bugün Afşin’de resmi daireleri ziyaret ettik. İlk olarak Afşin Adliyesi’ni ardından , Devlet Su İşleri Afşin Şube Müdürlüğü, Afşin Belediyesi’ne ait makine parkı ve itfaiye ile birlikte Afşin Vergi Dairelerini ziyaret ettik. En son ziyaret ettiğimiz Afşin Vergi Dairesi Müdürlüğünde hükümetimizin başlatmış olduğu Torba yasası müracaatları hakkında bilgi aldık.Bu yasa vatandaş lehine bir çok alanda çok önemli düzenlemeler getirdi. Yeni düzenlemeler sayesinde vatandaş farklı alanlarda önemli kazanımlar elde etti” dedi.
 
Eğitimden toplumsal hayata, istihdamdan kamu alacaklarının yapılandırılmasına, sosyal güvenlikten çalışma hayatına kadar bir çok alanda yapılan düzenlemelerin vatandaş için çok önemli yenilikler getirdiğini vurgulayan Özdemir, özellikle kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasıyla bir çok kişinin birikmiş kamu borçlarını ödeme imkanı yakaladığını kaydetti.
 
Torba yasada başta özürlüler, yeşil kartlılar, kadınlar, emekliler ve yaşlılar olmak üzere  öğrenciler, çiftçiler, çıraklar, usta öğreticiler, gençler, işçiler, işverenler, sanatçılar, esnaflar, stajyerler ile yurt dışında çalışan işçilere yönelik düzenlemelerin olduğunu kaydeden Özdemir, “kamu alacaklarının yapılandırılmasında vergi ve sigorta alacakları başta olmak üzere çok sayıda kamu kurumu ve meslek kuruluşunun alacağı yapılandırma kapsamına alınarak borçlar 36 aya kadar taksitlendiriliyor. Bu şekilde vatandaşa büyük kolaylık sağlanmıştır” şeklinde konuştu.