AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Hamit Bülent Eken,Afşin Devlet Hastanesinde sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayram'ını kutladı.

7 Haziran'da yapılacak olan Genel Seçimlerde aday adaylığını açıklayan Hamit Bülent Eken, 14 Mart Tıp Bayramı'nda doktorları ve sağlık çalışanlarını unutmadı. Eken, Tıp Bayramı dolayısıyla Afşin Devlet Hastanesini ziyaret ederek sağlık çalışanlarının bayramını kutlayarak karanfil takdim etti. Eken ayrıca, hastanede tedavi gören insanlara geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak moral verdi.

Her yıl mart ayının 14'ünde kutlanan Tıp Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Afşin Devlet Hastanesinde ziyaretler gerçekleştirdiğini ifade eden Eken, " 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hastanemizde sağlık personellerimizi ziyaret ettik ve günlerini kutladık. Doktorlarımız ve sağlık personellerimiz bizler için ellerinde gelen bütün fedakarlığı gösteriyorlar. Bu vesileyle tüm doktorlarımıza, hemşirelerimize ve sağlık personellerimize şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Aday Adayı Eken, doğrudan insana hizmet etmenin yüce bir görev olduğunu ifade ederek, "Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye için de şüphesiz ki en öncelikli konulardan biri sağlıktır. Kaliteli bir sağlık sistemi, güçlü toplumun vazgeçilmezidir. Kaliteli sağlık sisteminin vazgeçilmezi ise değerli hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızdır. Doğrudan insana hizmet odaklı olan sağlık sektörü ile ilgili olarak AK Parti hükümeti bugüne kadar birbirinden önemli yatırımlara imza atmıştır ve atmaya devam edecektir."diye konuşmasını tamamladı.