Kahramanmaraş, Hatay  ve Osmaniye illerinin içinde yer aldığı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, 36 personel alacağını açıkladı.

Yerel kalkınmaya destek vermeyi amaçlayan ajans, bünyesine katacağı yeni personellerle işlevini güçlendirmeyi hedefliyor.

 

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye illerinin kalkınması ve gelişmesine hizmet etmek isteyen, dinamik, analitik düşünebilen, takım çalışmasına yatkın, kendine güvenen, iletişime açık, pozitif düşünen, üretken, değişen çalışma koşullarına uyum sağlayabilen ve seyahat engeli olmayan 1 iç Denetçi, 29 Uzman Personel ve 6 Destek Personeli alımı yapacağını açıkladı.

 

Personel alım sınavları 10 Şubat 2010 tarihinde  sözlü olarak yapılacak. Sınav kurulu üyeleri sözlü sınavda; KPSS başarı durumu, adayın çalıştığı alandaki uzmanlık düzeyi, mesleki tecrübe ve bilgi birikimi, yabancı dil bilgisi ve bilinen yabancı dili kullanabilme düzeyi, adayın kavrayış, ifade ve temsil kabiliyeti, muhakeme gücü, görevlendirilecek pozisyona yatkınlık, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu gibi niteliklere sahip olup olmadığını da göz önüne alarak her adaya ayrı ayrı not verecekler.

Başvuracak olan adaylar sınava katılabilmek için başvuru belgelerini 10 Şubat 2010 günü saat 17.00'ye kadar "Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı Geçici İrtibat Bürosu olan Hatay İl Özel İdaresi Binası Kışlasaray Mah. Fevzi Çakmak Caddesi No: 17 Antakya-Hatay adresine elden teslim etmeleri veya son başvuru tarihine kadar ulaşmak kaydıyla posta yolu ile göndermeleri gerekmektedir. Bu tarih ve saatten sonra yapılan başvurular ile postadaki gecikmeler dikkate alınmayacak.

Ajans'a yapılan başvurular, Genel Sekreterlikçe dosya üzerinde değerlendirildikten sonra yarışma sınavına katılabilecek adayların isimleri ile sınava ilişkin tarih ve yer bilgileri 18 Ocak 2010 tarihinden itibaren açılması durumunda ajansın internet sitesinde http://www.dogaka.org.tr, http://www.dpt.gov.tr, www.hatay.gov.tr, www.kahramanmaras.gov.tr, www.osmaniye.gov.tr internet sayfalarında ilan edilecek. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacağı bildirildi.

Konu hakkında tüm bilgiler www.kahramanmaras.gov.tr adresinde temin edilebilecek.