Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Göğremiş Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde yoğum bakım ünitesinin açıldığını söyledi.
 
Afşin Devlet Hastanesi bünyesinde yoğun bakım ünitesi kuruldu. 3 yataklı olarak kurulan yoğun bakım ünitesinde Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanları Dr. Pınar Kendigelen ve Dr. Mehmet Baktır ile birlikte 4 hemşire ve 1 sağlık personeli bu ünitede görev yapıyor.
 
24 saat Afşin halkına hizmet verecek olan yoğun bakım ünitesi, Afşin Devlet Hastanesi’nin ek binayı yapımıyla 10 yataklı bir yoğum bakım servisi kurulacak.
Konu hakkında bilgi veren Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi Abdulkadir Göğremiş, “Yoğun bakım açmayı uzun zamandan beri istiyorduk ancak hastanemizde ciddi bir yer sıkıntısı vardı. Hastanemizin ikinci katında bulunan bekleme salonunu değiştirerek yoğun bakım odası yapmaya karar verdik. Üç yataklı bir oda oluşturduk şuanda hastanemizin ihtiyacını görüyor. Anacak bizim yoğun bakım odamız 6 veya 11 yatak arasında olması lazım. İnşallah ek binamızla beraber, ek binamızın inşaatına 1 buçuk ay içinde başlanacak ve tamamlandığında geniş güzel 10 yataklı bir yoğun bakım açılmış olacak. Ama şuanda problemimizin büyük bir kısmını çözecek ve dışarıya sevklerimiz azaltacak bir yoğun bakım odasını oluşturduk. Hastalarımız biz elimizden geldiğince dışarıya sevk etmeden hastanemizde tedavi etmeye çalışıyoruz. İnşallah hastalarımızın yoğun bakım ihtiyacı olmaz, ama nüfuzumuza bakınca en az beş veya altı yataklı bir yoğun bakım Afşin’e gerekli.Yoğun bakımımız hizmete başlamıştır. Birinci basamak yoğun bakım olarak hizmet vermekteyiz. Dahili ve cerrahi hastaları alıyoruz.” şeklinde konuştu.