Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından her yıl olduğu gibi öğrencilere ücretsiz dağıtımı gerçekleştirilen ders kitapları bu yıl da okullarımıza ulaştırılmaya başladı.” dedi.

WhatsApp Image 2023-08-28 at 15.52.17 (1)

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Afşin'de yeni eğitim öğretim yılında toplam 88 okul binasının eğitim öğretime hazır hale getirildiğini söyleyen Kaba, “Okullarda hazırlık çalışmaları tamamlandı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl olduğu gibi öğrencilere ücretsiz dağıtımı gerçekleştirilen ders kitapları bu yıl da okullarımıza büyük titizlikle ulaştırılıyor. Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Destek Hizmetleri birimi tarafından okullara ulaştırılan ders kitapları 11 Eylül 2023 tarihinde ders zilinin çalmasıyla beraber öğrencilerimiz kitaplarını sıralarında hazır halde bulacak.” açıklamasında bulundu.

Emekli öğretmen, ahşap oyuncaklara kendini adadı Emekli öğretmen, ahşap oyuncaklara kendini adadı

WhatsApp Image 2023-08-28 at 15.52.16

Gönderilmiş olan kitapların öğrencilerin sınavlara hazırlanmalarında büyük destek sağlayacağını ifade eden Kaba, “Bakanlığımızca gönderilen ders kitapları ve yardımcı kaynak kitapların dağıtımına hassasiyetle devam ediyor.  İlk ders zilinin çaldığı gün bu kitapların sıralarda hazır olması öğrencilerimiz açısından son derece önemli. Bu hizmetin gerçekleştirilmesinde emeği geçen bakanlığımız yetkililerine ve müdürlüğümüzde dağıtımda görev alan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Öğrencilerimizi çok özledik. İlk ders zilinin çalması ile birlikte okullarımız yeniden öğrencilerle cıvıl cıvıl dolup taşacak. Yeni eğitim öğretim yılının şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.