DSC_0033

İlçe genelindeki 157 cami, Kur'an kursu ve konteyner kentteki mescitlerdeki kurslarda Kur'an-ı Kerim ve dini bilgilerle ilgili eğitimin yanı sıra çocuklar için sosyal ve kültürel aktiviteler de düzenlenecek.

Kahramanmaraş'ta deprem yıkımlarını dinamitle 'O' gerçekleştiriyor Kahramanmaraş'ta deprem yıkımlarını dinamitle 'O' gerçekleştiriyor

DSC_0054

Yaz Kur'an kursların kaydı için başvuruların 10 Temmuz'a kadar yapılabileceğini söyleyen İlçe Vaizi Ferit Arkalı, yaptığı açıklamada, "2023 yılı yaz Kur'an kurslarımız başladı. Çocuklarımız, yüce Rabbimizin bizlere bahşettiği en büyük nimetlerden, armağanlardan biridir. Bu vesileyle yaz Kuran kurslarımıza çocuklarımızın gelmesini, camilerimizin çocuk sesleriyle dolmasını arzu ediyoruz." dedi.

DSC_0040

Yaz Kur'an kurslarını en güzel şekilde değerlendirmeye gayret ettiklerine değinen Arkalı, "Diyanet İşleri başkanlığımız ve ilçe müftülüğümüz yapmış olduğumuz birçok etkinlik ve hizmetler oluyor. Bu hizmetlerin en başında da okullarımızın tatil olduğu dönemde yaz kuran kurslarımızda öğrencilerimizle bir araya geliyoruz. Kurslarımızda öğrencilerimize Kur'an-ı kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı gibi derslerimizi işliyoruz. Bu vesileyle tüm öğrencilerimizi kendilerine en yakın cami ve Kur’an kurslarına bekliyoruz." açıklamasında bulundu.

Arkalı, depremde evleri ağır hasar alan veya yıkılan depremzedeler için oluşturulan konteyner kentlerdeki mescitlerde yaz Kur'an kurslarının düzenlendiğini belirtti.

DSC_0042

Çekmeköy Belediyesi Afşin Konteyner Kent Alanındaki mescitte çocuklara kurs veren Kur'an kursu öğreticisi Müzeyyen Bozkuş da, "Konteyner kentteki çocuklarımızla birlikte yaz Kur'an kurslarımıza devam ediyoruz. Buradan onlara moral vererek dini değerler eğitimi, Kur'an eğitimi, ilkokula hazırlık ve derslerine yardımcı olacak oyun ve etkinlikler düzenliyoruz" diye konuştu.

DSC_0030DSC_0019DSC_0018DSC_0007