Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Afşin’de çocuklar için düzenlenen oyun festivalinde moral buldu.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Pazarcık ve Elbistan merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremin ardından Afşin’e bağlı Soğucak Mahallesinde çocuklar için kurulan çocuk kreşinde oyun şenliği düzenlendi.

Afşin Kafkas Kültür Derneği öncülüğünde Nahide Örten Kreşinde düzenlenen etkinlikte, çocuklar, oynadıkları oyunlarla gönüllerince eğlenerek, neşeli zaman geçirdi.

Afşin Kafkas kültür Derneği Başkanı Ahmet Özcan “Depremden etkilenen çocuklar, oyun alanında gönüllüler tarafından desteklenerek futbol, çeşitli çocuk oyunları, Kafkas dansları öğretiliyor.” dedi.

Deprem bölgesinde bulunan kurulan kreşlerde çocuklara depremi unutturmaya çalıştıklarına değinen Özcan, “ Yurt dışı dahil olmak üzere Türkiye'nin birçok yerinden dernekler aracılığıyla depremzedeler için yardım toplandı. Bu yardımlarla depremden etkilenen 4 mahalleye ulaştık. Soğucak Mahallemizde de çocuklarımızın kaliteli vakit geçirebileceği bir çocuk kreşi kuruldu. Buraya çevre mahallelerden de gelen çocuklarımız depremin izlerini silmeye çalışıyor. Burada oyunlar oynanıyor, boyama etkinlikeri ve Kafkas dansları gibi etkinlikler oluyor.” açıklamasında bulundu.

Özcan, kreşte ayrıca, vatandaşlarımızın, çocuklarımız için psikososyal destek, yemekhane, duş bölümlerinin bulunduğunu belirtti.