Eshab-ı Kehf Cami Külliyesi'nde cuma namazı öncesinde düzenlenen programa, Afşin Kaymakamı Mehmet Naim Akgül, Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kamu ve kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Camiinin imam hatip ve müezzinlerince Aşr-ı Şerif ve mevlit okunan program, depremlerde hayatını kaybedenler için yapılan dua ile sona erdi.

Depremde kaybettiği yakınları için adalet istiyor Depremde kaybettiği yakınları için adalet istiyor

Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Kaba, depremde vefat eden öğretmen ve öğrenciler için bir araya gelerek dua ettiklerini belirterek, depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Kaba, “Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde Afşin’de 3 öğretmen, 33 öğrencimizi ve vatandaşlarımızı kaybettik. Allah milletimize ve şehrimize böyle bir afeti bir daha yaşatmasın. Programımıza destek olan tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Programın ardından cuma namazı sonrası Şehit Dinçer Akkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin yiyecek içecek hizmetleri alanı öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılan şambali tatlısı vatandaşlara ikram edildi.

mevlit (7)mevlit (6)mevlit (5)mevlit (4)mevlit (3)mevlit (2)mevlit (1)

Kaynak: Şükrü Kartal