Kahramanmaraş'ta bir grup gönüllü, depremin rehavetini üzerlerinden atmak için bir araya gelip Kahramanmaraş'a özgü yemekleri yapıp kültürel alışverişinde bulundular.

Onikişubat ilçesi, Yunus Emre Mahallesi'nde toplanan gönüllüler,deprem mağduriyetinin arkasından etkinlik yapıp,moral ve motivasyona ulaşmak için bir araya geldiler. Birlikte Kahramanmaraş'a ait olan kültürel, Ekşili aya sulusu, acem  pilavı ve  harmanda paklov  tatlısı yapan gönüllüler kültürel alışveriş içinde olduklarında belirttiler.

İnsanların morale ve birbirinin desteğine çok ihtiyacı olduğunu söyleyen Mürüvvet  Alparslan Nazlı ,"Ben girişimciyim, aynı zamanda da yemek kitabı yazarıyım. Burada toplanma amacımız şehrimizin gönüllü arkadaşları var. Onlar bizim gayretimize, çabamıza destek olmak istediler. Burası deprem bölgesi. Buradaki insanlar birbirlerine ilaç olmak zorunda diye düşünüyoruz . Bunlarda bizim gibi düşünen arkadaşlarımız. Biz burada bugün maraş'a ait olan,Ekşili aya sulusunu   tekrar canlandırmak istedik. Amacımız burada kültürel alışveriş yapmak. Biz bunlara çok önem veriyoruz.

Whatsapp Görsel 2024 02 12 Saat 10.48.53 C145Fb6F

İnsanlar kendi bildiklerini, ailesini, anlatacaklarını düşünüyorum. Anlatılıyor da zaten. Bu şekilde birbirimizden etkileşim yapılıp, en azından mutlu olmak için geçmişe gitmek için, bir sebep aramak gibi bir şey oldu. Kahramanmaraş deprem bölgesi ve insanların morale ve birbirinin desteğine o kadar çok ihtiyacı var ki. Ben bunu her zaman diyorum. Bizim yaramızı biz iyileştiririz. Bizi en iyi biz anlarız. Burada da arkadaşlarımızla amacımız, depremin üzerimizdeki  rehavetini atmak. Atabilir miyiz, atamayız ama en azından  kısa da olsa bir umut mutluluk yaşarız diye düşündük" ifadesini kullandı.

Moral ve motivasyona ulaşmak istediklerini söyleyen Gamze Gül Kurt , " Bugün burada bir araya toplanma amacımız, Mürüvvet hanıma destek olmak ve deprem mağduriyetinin arkasından birlikte  güzel bir etkinlik yapıp, moral ve motivasyona ulaşmak" dedi.

Whatsapp Görsel 2024 02 12 Saat 10.48.54 9B6C06Ac

Hatice Güngör ise,"Bugün burada toplanma amacımız, moral ve motivasyonumuzu yükseltmek amacıyla toplandık. Bugünkü menümüzde Ekşili aya sulusu, acem pilavı ve harmanda paklov tatlımız var. Emeği geçenlere teşekkür ederim" ifadesini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 02 12 Saat 10.48.54 Bc239183

Muhabir: Eda Yamanlı