Nurhak’ın Kullar Mahallesi’nde Asrın Felaketi olarak bilinen 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden vatandaşlar için mahalle halkı tarafından   çeşme yapılması için para toplandı. Yapılan çeşmeye, Kullar Mahallesi’nde depremde yaşamını yitiren 80 vatandaşın isimleri tadilat işlemleri tamamen bittikten sonra yazılacak.

Yapımında ve inşasında gönüllü olan mahalle halkı, el birliğiyle dayanışma içerisinde çeşme yapımını tamamladılar.

Şehitler adına çeşme yapılma fikrini mahalle halkı ile paylaşan Süleyman Sakallı, yediden yetmişe herkesin bu gönül harekâtına katıldığını belirtti. Süleyman Sakallı, “Bizim için en uzun gün 6 Şubat günüydü. Depremde canlarımız gitti. Ailemden, akrabalarımdan, arkadaşlarımdan ve komşularımdan birçok kişiyi kaybettim. Bütün deprem şehitlerimizin adının yazacağı bir çeşme yapma fikrini mahalle halkı ile paylaştım. Yediden yetmişe bütün mahalle halkı gönül harekâtına katıldı. Birlikte çalıştık, birlikte başardık. Allah, bütün şehitlerimize rahmet etsin. Bu çeşmeyle onların isimleri de yaşayacak.” dedi.

Deprem Şehidleri Adına Çeşme

Kullar Mahallesi, 6 Şubat Elbistan ve Pazarcık merkezli depremlerinde en ağır kayıp ve yıkımları veren mahallelerden biri olmuştu. 

Muhabir: Ali Çolak