Türkoğlu Kaymakamlığı, Türkoğlu Belediyesi ile Türkoğlu İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen; "Cumhuriyetimizin 100 Yılı ve 6 Şubat Deprem Şehitleri" Anısına düzenlenen Kurumlar ve Mahalleler arası Voleybol Turnuvası Türkoğlu’nda açılış töreni ile başladı.

Başkan Güngör, Deprem Bölgesi STK Eğitim ve Vaka Çalıştayı’na Katıldı Başkan Güngör, Deprem Bölgesi STK Eğitim ve Vaka Çalıştayı’na Katıldı

6 Şubat depremleri sonrası şehit olan ve Cumhuriyetimizin 100 Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen turnuvada 24 takımdan 240 sporcunun ter dökeceği etkinlik 3 hafta süreyle devam edecek.

Türkoğlu Kapalı Spor salonunda Türkoğlu Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan ve Belediye Başkanı Osman Okumuş’un ilk topa vurması ile başlayan programa büyük bir katılım oldu.

Konu hakkında bir açıklama yapan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş: “Sporu sporcuyu ve sporu yapabilecek projeleri destekleyen bir belediyeyiz. 5 tane spor kompleksimiz, 21 tane halı saha ve 5 tane yarı olimpik yüzme havuzu olan, bir çok ilçe ve şehirden fazla olan spor alanları olan bir ilçede böyle sportif faaliyetlerin yapılmasını destekliyoruz”

Turnuvanın Neden Yapıldığı Bizim İçin Önemli

Okumuş sözlerine şöyle devam etti: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına Cumhuriyeti bize miras bıraktığı için minnettarız.  Aynı zamanda 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 şehrimizdeki depremlerde hayatını kaybeden deprem şehidi olan tüm depremzedelere Allah’tan rahmet diliyorum. Bir nebzede olsa çocuklarımızın ve gençlerimizin bu travmadan bir an evvel kurtulmaları için sportif faaliyetleri gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile Türkoğlu ilçemize hayırlı olmasını temenni ederim.”