Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, Cumhuriyet İlköğretimi Okulunun hemen yanına yapılacak olan 8 ek dersliğin 2011-2012 eğitim öğretim yılının 2. yarısında eğitime hazır hale geleceğini kaydetti.
 
Geçtiğimiz aylarda İl Genel Meclisi tarafından ek bütçeyle onaylanan Afşin Cumhuriyet İlköğretimi 8 ek ders için Afşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ihaleye çıktı.4 Temmuz Pazartesi günü Afşin Kaymakamlığı makamında yapılan ihaleye 3 firma katıldı. Yapılan incelemeler sonrası en avantajlı teklifi veren firma ihaleyi kazanmıştı.
Konu hakkında bilgi veren Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, “Afşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği'nce yaptırılan Cumhuriyet İlköğretim Okulu inşaatı tamamlanarak 2011-2012 eğitim öğretim döneminin 2. dönemine yetiştirilmeye çalışılıyor” dedi.
2011-2012 eğitim öğretim yılının 2. yarısında eğitime hazır duruma getirilecek olan 8 ek derslikte, bodrum, zemin ve 1. kattan oluşacak binanın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı projesi uygulanacak. Bodrum katta kız ve erkek öğrenciler için soyunma odaları ile çok amaçlı salon, zemin katta 4 adet derslik ve 1. katta 4 adet derslik ile idareci ve öğretmen odalarının olacağı bildirildi.