Cumhuriyet İlköğretimi Okulunun hemen yanına yapılacak olan 8 ek derslik için ihale yapıldı.
 
 Cumhuriyet İlköğretim Okulunun hemen yanına yapılacak olan 8 ek derslik yapımı için Afşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihaleye çıkıldı. Yapılacak olan inşaat 826 bin TL’ye bir firmaya ihale edildi. 
 
Geçtiğimiz aylarda İl Genel Meclisi tarafından ek bütçeyle onaylanan Afşin Cumhuriyet İlköğretimi 8 ek ders için Afşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ihaleye çıktı.  4 Temmuz Pazartesi günü Afşin Kaymakamlığı makamında yapılan ihaleye 3 firma katıldı. Yapılan incelemeler sonrası en avantajlı teklifi veren firma ihaleyi kazandı. 
 
Yer teslimi yapıldıktan sonra 120 günde tamamlanacak olan 8 ek derslikte, bodrum, zemin ve 1. kattan oluşacak binanın Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı projesi uygulanacak. Bodrum katta kız ve erkek öğrenciler için soyunma odaları ile çok amaçlı salon, zemin katta 4 adet derslik ve 1. katta 4 adet derslik ile idareci ve öğretmen odalarının olacağı bildirildi. 
 
Afşin Kaymakamlığı’nda yapılan ihaleye, Afşin Kaymakamı Faik Arıcan, İl Genel Meclis Üyeleri ve Afşin Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği birlik üyeleri katıldı.