Çöp ve buzdolabı poşeti sektöründe faaliyet gösteren ZERGRUP'un ev sahipliğinde Antalya'da Belek Turizm Merkezi'ndeki bir otelde, 150'den fazla tedarikçi ve 400'den fazla müşterinin katılımıyla iş ortakları zirvesi düzenlendi.

ZERGRUP Yönetim Kurulu Üyesi Ali Zer, buzdolabı ve çöp poşeti üretiminde ülke genelinde iddialı firmalardan biri olduklarını söyledi.

Yaklaşık 20 yıl önce İstanbul'da çöp torbası üretimine başladıklarını ve yıllar içinde üretimi artırdıklarını anlatan Zer, 15 bin metrekare alanda kurulu fabrikada 150 çalışanla hizmet verdiklerini kaydetti.

Ülkenin dört bir yanına satış yaptıklarını ve son 15 yıldır ihracat ağırlıklı çalıştıklarını aktaran Zer, "Başta Almanya, İngiltere ve ABD olmak üzere 15 ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Vanilya kokulu çöp torbamız çok talep görüyor. Baskılarda da çocuk emojileri kullanmaya çalışıyoruz. İrlanda, Yunanistan, Bulgaristan, Irak, Azerbaycan, Moldova, Makedonya, Kırgızistan, Romanya, Lübnan, Rusya ve KKTC ihracat yaptığımız diğer ülkeler." diye konuştu.

İhracatı artırmak için farklı pazarlarda da çalışma yaptıklarını dile getiren Zer, yıllık 3 milyon dolarlık bir ihracata imza attıklarını, bu yıl bu miktarı daha da artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Ali Zer, faaliyet gösterdikleri her alanda müşteri memnuniyeti, kalite yönetimi, inovasyon ve araştırma, güvenilirlik ve itibar gibi temel ilkeleri benimsediklerini vurguladı.

Kaynak: AA