Afşin Kent Konseyi Çocuk Meclisi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle 13 öğrenciyle Şanlıurfa’ya günü birlik gezi düzenledi.
 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolaysıyla ve çeşitli bilgiler edinmek amacıya, Afşin Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Selma Özdemir’in başkanlığında Bireysel ve Toplumsal Gelişim Derneği'nin davetlisi olarak, Şanlıurfa'ya gitti.
 
Çocuk Meclisi üyelerine gezilerinde Bireysel ve Toplumsal Gelişim Derneği başkanı Hatice Tuba Pişkin ve dernek yöneticileri eşlik etti. Başta balıklı göl platosu olmak üzere Halil Türkkahraman Camii, Rıdvaniye Külliyesi, Şanlıurfa Yazarlar Birliği, ebru ve hat kursu atölyeleri, tarihi çarşılar ve Urfa'nın çeşitli tarihi bölgelerini gezen Çocuk Meclisi üyeleri Şanlıurfa konusunda bilgilendirildi.
-“Geziler devam edecek”
Bu tür sosyal faaliyetler kapsamında gezilerin devamını geleceğini kaydeden Afşin Kent Konseyi Başkanı Mevlüt Taşkale, “ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Kent Konseyimizin Çocuk Meclisi,  Şanlı Urfa’ya bir gezi düzenledi. Bu tür geziler sürecek. İnşallah önümüzdeki aylarda Ankara’ya bir gezi düzenleyeceğiz” açıklamasında bulundu.
 
 
Afşin Kent Konseyi Çocuk Meclisi Başkanı Selma Özdemir ise, “ Kent Konseyi Çocuk Meclisimizi bundan 3 ay önce kurduk. Çocuklarımıza meclisimizi kurduktan sonra bir gezi sözü vermiştik. Vermiş olduğumuz bu sözü gerçekleştirdik. Şanlı Urfa’ya günü birlik bir gezi düzenledik.13 ilk öğretim öğrencisi katıldı gezimize.Gezimizde bizlere eşlik eden Sayın Ahmet Kır’a da teşekkür ediyorum” dedi.
Gezi kapsamında ziyaretçileri ağırlayan Milli Eğitim Müfettişi Yusuf Kır’a ve ziyaret edilen tüm kurumlara Eshab-ı Kehf Gravürü hediye edildi.