Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, eşine az rastlanır bir hareketle sosyal medya hesaplarından iletişim bilgilerini paylaşarak makam kapısını halkın kullanımına sonuna kadar açtı.

24 Haziran seçimlerinde Kahramanmaraşlının kenetlenerek TBMM’ye gönderdiği Ali Öztunç, halkın içinde yürüttüğü kapsayıcı siyaset anlayışının gerekliliklerini bir bir yerine getirmeye devam ediyor.

Seçimler öncesi yöre halkının sorunlarını ekibiyle birlikte masaya yatıran Öztunç, Milletvekili seçildikten sonra da çözümler üzerine çalışmaya başlayarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği Akbel Otoparkı’nda yaşanan su baskını sonucu mağdur olan vatandaşların yaşadığı problemleri ve kimyasal atıklar nedeniyle halk sağlığını tehdit eden Aksu Çayı sorununu Meclis gündemine taşıdı.

“TELEFON NUMARAM DEĞİŞMEDİ”

‘Atom Karına’ lakaplı Öztunç, son olarak sosyal medya hesaplarından iletişim bilgilerini paylaşarak Kahramanmaraş için yeni bir dönemin başladığının işaretini verdi.

Öztunç paylaşımında ”Değerli dostlar, sevgili hemşerilerim; söz verdiğimiz gibi halkın vekili olacağız. Oy versin vermesin tüm hemşerilerimin vekili olmak için iletişim bilgilerimi sizlerle paylaşıyorum. Cep telefon numaram değişmedi 05322806078... TBMM’deki makam numaram 03124205990-91 faks : 03124202723” ifadelerini kullandı.

CHP’li vekilin bu şık davranışı çok sayıda paylaşım ve beğeni alırken, olumlu yorumları da beraberinde getirdi.

Öztunç’a gelen yorumlardan bazıları şu şekilde:

- Mehmet Eren Gökdoğan: Cep numarasını yazan cesur yürekli Vekilim.

- Sabri Özdemir: Ali bey bizim size ulaşmamıza gerek yok zaten siz memleketin sorunlarıyla ilgilenen tek kişisiniz. Elbistan size sahip çıktı sizindeelbistana sahip çıkacagınızdan en ufak şüphemiz yok

- Sinan Bulut: Sayın vekilim keşke tüm meclis sizin gibi olsa belki bu sıkıntıların hiç birisi olmaz sen bizim vekilimizsin senden beklenende bu sağ olun var olun nurhak seninle....

- Halil Bayram Esmanur Kaya: Hayırlı olsun. Halkın milletvekili olmanın farklı bi ayrıcalığı vardır.

- Mustafa Sökmen: Tebrikler sayın vekilim c h P li değilim ama ilk defa halka iletişim veren bir vekil ğördüm bravo

- Emrah Doğruçam: Emeklerinin karşılığını alıyorsun sayın vekilim başarılar diliyorum hayırlı olsun

- Hakan Demirbanga: Oy vermedim size yapmış olduğunuz davranış örnek olması ümitdi ile tebrik ederim ali bey

- Günay-Mustafa Kartalkanat: Galiba ilk kez bir milletvekili telefon numarasını halka açıyor. Umarım başarılı olur ve Pazarcık'a faydalı projeler üretebilirler.