Kahramanmaraş'ta faaliyet gösteren Docotton Group firması, "Daha temiz bir çevre ve daha güzel bir dünya" sloganıyla 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda hem çevre temizliği, hem de fidan dikimi etkinliği düzenledi.

Pamuk ithalatı ve ihracatı konusunda dünyanın önde gelen firmalarından olan Docotton Group pamuk üretimi ve ithalat-ihracatının yanı sıra, iplik üretimi ve ticareti, çırçır makinesi imalatı, ihracatı ve farklı tarımsal projeler gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösterip, Türkiye'nin ekonomisine ve ihracat hedeflerine katkı sağlıyor.

A W189870 07

Docotton Group ailesi, ticari faaliyetlerinin yanında sosyal sorumluluk bilincinin oluşması ve sürdürülmesi için hem 22 Nisan Dünya Günü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde çalışanlarıyla bir etkinlik düzenledi.

Şirket çalışanları, Kahramanmaraş'taki baraj göleti çevresinde ve insanların sıklıkla kullandığı alanlarda çevre temizliği yaptı.

A W189870 06

Docotton Group ailesi, topladıkları çöp ve atık malzemeleri bölgeden kaldırdı. Daha sonra çocuklarla beraber fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Docotton Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan'ın başlattığı etkinliğe, firmanın Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan ve Banglaeş gibi ülkelerde ticari ilişkisinin olduğu firma yetkililerinden de destek geldi.

A W189870 05

Aynı gün bu ülkelerde de insanlar çocuklarıyla fidan dikimi gerçekleştirdi. Firma yetkilisi Mehmet Doğan yaptığı açıklamada, "Gelecek nesillere daha temiz bir çevre ve daha güzel bir dünya prensibiyle benzer faaliyetleri sürdüreceğiz. Docotton Group ailesi olarak bu tür sosyal sorumluluk faaliyetlerini geleneksel hale getirip toplumda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

A W189870 04A W189870 03A W189870 02

Kaynak: İHA