CANiK Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Aral, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ateşli silah üreticilerinden CANiK ve bağlı olduğu Samsun Yurt Savunma (SYS) Grup şirketleri, Milli Mücadele'nin ilk adımlarının atıldığı topraklarda yakılan meşalenin 105'inci yılında, üretmeye ve Türkiye'ye değer katmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Aral, Milli Mücadele kavramından yalnızca ordularla yapılan savaşı değil, bir toplumun geleceğini kurma yolundaki mücadelesini anladıklarını belirtti.

Aral, Cumhuriyet'in Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve rahmetle anarak, "Onun zamanın ötesindeki, çağları aşan fikirlerinin ışığında yolumuza devam ediyoruz. Her alanda daha parlak bir geleceğe yürümek için bilimin yolundan sapmayan, yenilikçi bakış açısıyla ve akılcı düşüncelerle donatılmış, evrensel değerlere yürekten bağlı 'Fikri hür, irfanı hür ve vicdanı hür' gençliğimize inanıyoruz. Bu duygularla Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı 105'inci yılında kutluyor, bağımsızlık ve medeniyet meşalemizi yakan, başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını saygıyla ve rahmetle anıyorum." ifadelerini kullandı.

Atatürk'ün "tam bağımsızlık" için yaktığı meşaleyi savunma sanayisinde ülkenin dışa bağımlılığını ortadan kaldırarak taşıdıklarına vurgu yapan Aral, SYS olarak kuruldukları günden itibaren Türkiye'nin savunmasına güç kattıklarının altını çizdi.

Gerçekleştirdikleri ihracatla da Türkiye'ye ekonomik katma değer sunduklarına işaret eden Aral, şu değerlendirmede bulundu:

"Ülkemiz için ateşli silahlar ve savunma sanayi alanında geleceğin ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini tasarlıyor, geliştiriyor, üretiyoruz. Sağladığımız genç istihdamıyla Atatürk'ün çizdiği rotada gençliğimize güveniyor, geleceğimizi onlara emanet ediyoruz. Yerli ve milli değerlerimizle savunma sanayisinde dünyaya meydan okuyan bir güç olarak, dün ve bugün olduğu gibi yarın da ülkemiz için çalışmayı sürdüreceğiz."

Kaynak: AA