Dulkadiroğlu ilçesi Aslanbey Mahallesi'nde bulunan bir parkta, 4 çocuğu ile birlikte çadırda yaşadığını söyleyen 46 yaşındaki Havva Özdemir, havaların sıcak olduğunu ve artık çadırın içinde yaşanmadığını söyleyerek yetkililerden yardım istedi.

Ev bulamadıklarını söyleyen Özdemir, "4 çocuk annesiyim. Deprem sonrasında ev sahibimiz evden çıkardı daha doğrusu çıkmak zorunda kaldık. Çocuklarla eve giremedik ve şu an ev bulamıyoruz. Parkın içinde çadırda kalıyoruz. Bu çadırı da bir arkadaşının vesilesiyle bulduk. Ben yardım edilmesini istiyorum. Birçok yere gittim başvuru yaptım ama kimseye yardımcı olmadı. Çocuklarımla birlikte çok zor durumdayım. Birilerinin bana el uzatmasını istiyorum" dedi.

Özdemir, "Havalar sıcak ve artık çadırda yaşanmıyor. Burada su vardı onu da kestiler. Burada çok kimseyi tanımıyorum ve gidip derdimi de anlatamıyorum. En büyük çocuğum 15 yaşında. Diğerleri 11 ve küçükler. Burada nasıl kalabiliriz bilmiyorum. Parkın içinde olduğumuz için bir korku da var bizde çünkü çok fazla kişi gelip gidiyor. Hırsız gelse çadır zaten fermuar hiçbir güvencemiz yok. İçeri girseler ne yapacağımızı bilmiyoruz. Parkta yaşayan birkaç kişi gitti ve Burada sadece ben kalıyorum. Ve burada banyo yapacak yerimiz yok. Ben tekrar tekrar söylüyorum çok zor durumdayım. Bu felaketi herkes yaşadı ama ben tek başımayım bir kadın olarak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Karabağ’daki son gelişmeleri görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Aliyev Karabağ’daki son gelişmeleri görüştü