Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli ailelere bu yıl da ısınma derdi yaşatmıyor.
Yerel hizmetlerin yanı sıra sosyal belediyecilikte de önemli projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi’nin yakacak yardımları ile bu yıl da 21 bin 500 ailenin yuvası ısınıyor.

Kahramanmaraş’ta kimsenin ısınma derdi yaşamaması için çalışmalarını titizlikle sürdüren Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli ailelere sunduğu yaşam desteği soğuk kış günlerinde daha da artıyor. Büyükşehir Belediyesi yakacaktan gıdaya kadar pek çok kalemde sürdürdüğü yardımlarıyla gönüllere taht kurarken, hava sıcaklıklarının düştüğü bu aylarda yakacak yardımını hızla ailelere ulaştırıyor.

Yakacak yardımları kış sezonu boyunca devam ederken, 2015 yılında toplam 4 bin 476 ton yakacak yardımı yapan Büyükşehir, bu yıl da 8 bin 150 ton odun yardımı ile 21 bin 500 ailenin kapısını çalıyor. Başvurular titizlikle değerlendirilirken, yardım alacak evler, deneyimli personel tarafından yerinde inceleme yapılarak belirleniyor. Yardım almak için başvuru yapan vatandaşların durumu hassasiyetle değerlendiriliyor.

İncelemeler sonucunda ekonomik durumları gerçekten kötü olan ailelere ise yakacak dışında gıda, temizlik, ekmek gibi diğer yardım kalemlerinde de destek sağlanıyor.

Vatandaşlar ise soğuk günlerde çektikleri sıkıntıları bir nebze olsan hafiflettiği için bu imkânı sunan Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç’a teşekkürlerini ifade ediyorlar.