Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK'ın ortaklaşa yürüttüğü "Bu Benim Eserim" projesinin ilk ayağı olan Kahramanmaraş elemeleri gerçekleştirildi ve Afşin’den 7 proje il çalışma grubu tarafından onaylandı.
Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK'ın ortaklaşa yürüttüğü "Bu Benim Eserim" projesinin ilk ayağı olan Kahramanmaraş elemeleri tamamlandı. Kahramanmaraş genelinde 271 proje ön elemeyi geçerken Afşin’in ise, 7 projesi ön elemeyi geçti.

Konu hakkında bilgi veren Afşin Milli Eğitim Müdürü Yasin Fırat,  “İlimizde yapılan ‘Bu Benim Eserim Proje Yarışması’ elemelerinde ilçemizde 7iprojemiz geçti. Bu projelerde emekleri geçen okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu projelerimiz matematik, kimya dalındaki projeler. Üç projesi kabul edilen Yavuz Selim Okulumuz birinci durumda, iki projesi kabul edilen Atatürk Ortaokulumuz var, Arıtaş Kasabamızda bulunan Cuma Çelik Ortaokulumuzun bir projesi geçti ve son olarak da Erçene Ortaokulumuzun bir projesi kabul edildi. Bu okullarımız ilimizde yapılan proje elemelerinden geçti ve bir sonraki basamakta yarışmaya devam edecekler.” dedi.