Vali Şükrü Kocate ve Botaş İnternational Limited Genel Müdürü Mehmet Atıf Çay, Andırın ilçesine bağlı Altınyayla köyünde yaptırılan 8 derslikli ilköğretim okulunun inşaatında incelemelerde bulundu.
Genel Müdür Çay, gazetecilere, Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) boru hattının Türkiye'den geçen bin 76 kilometrelik kısmının işletmeciliğini yaptıklarını söyledi.
Hattın geçtiği bölgelerde halka zorluk çıkartmadan ve eziyet vermeden işlerini yürüttüklerini belirten Çay, şunları kaydetti:
"Sosyal sorumluluk projelerine önem veriyoruz. Boru hattımızın geçtiği yerlerde çalışmaları yaparken de halkımıza olabildiğince katkı sunmak istiyoruz. Şirket olarak eğitim ve sağlık konularını hedef aldık. Şimdiye kadar hattımız boyunca eğitim yatırımlarının yanında, okul restorasyonları ve eğitim konusunda değişik bağışlarımız var. Şirket olarak bu tarzda ilk büyük yatırımımızı Kahramanmaraş'ta gerçekleştirmiş oluyoruz."
Çay, boru hattının geçtiği bölgelerde eğitim ve sağlık desteklerini vatandaşlara kazandırmak için kararlı olduklarını ifade etti.
Vali Şükrü Kocatepe ise Botaş'ın yaptığı yatırımın kentin derslik eksiğini giderme konusunda katkı sağlayacağını vurguladı. Okulun 2 kat ve 8 derslikten oluşacağına değinen Kocatepe, "Okulumuzun inşaatı hızla devam ediyor. İnşaata yaklaşık 3 ay önce başlandı ve 1 milyon liraya ihale edildi. Bu bedelin 700 bin lirasını Botaş İnternational şirketi karşılayacak. Kalan kısmı ise İl Özel İdare kaynaklarından kullanılacak" diye konuştu.