Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısı ile Termik Santrallerinin atık ısısı ile Afşin’i ısıtma projesi konusunda müjde veren Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan konuyla ilgili girişimlerini sürdürüyor. Düşünülen projenin biran önce hayata geçirilmesi için yoğun çaba harcayan Başkan Aydoğan, TÜBİTAK ve EÜAŞ yetkilileri ile bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantıda kurulacak sistem ele alınırken izlenecek süreç değerlendirildi. Böylelikle Bölge ısıtma sistemi ile ilgili ilk adım atılmış oldu. 
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, EÜAŞ Genel Müdür Yardımcısı Raşit İş, EÜAŞ APK Daire Başkanı Necmi Yaşar, EÜAŞ İnşaat Emlak Daire Başkanı Mustafa Özer, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezinden Selçuk Ataş ve Murat Kahraman ile bir araya gelerek Termik santrallerinin atık ısısı ile yapılacak olan Bölge ısıtma sistemi hakkında görüş alışverişinde bulundu. Yapılan toplantıya Belediyeden ilgili Amirler ve Teknik Personellerde katıldı.
Afşin Belediyesi Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezinin araştırmacıları Yüksek Mühendisler Selçuk Ataş ve Murat Kahraman hazırladıkları sunumla kullanılacak sistemi tanıttılar. Her iki araştırmacıda yaptıkları sunumda Termik Santrallerinin atık ısısı ile şehir ısıtma sisteminin tüm Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın olduğuna dikkat çektiler. Kurulacak sistemden izlenecek süreç ile ilgili bilgi aktaran yetkililer projenin hayata geçmesi dahilinde bölge hava kirliliğinin de oldukça azalacağını belirttiler.
Sunum sırasında sık sık sorular soran Başkan Aydoğan burada yaptığı konuşmada; “Biz bu sistemi mutlaka hayata geçireceğiz. Afşin’imizin buna çok ihtiyacı var. Vatandaşlarımız hem kesintisiz sıcak su kullanacak, hem de çok düşük bir maliyete evini ısıtacak. Bu gerçekten çok büyük bir proje, biz biliyoruz ki inandığımız sürece aşılamayacak engel yoktur ve yapılamayacak hiçbir proje yoktur. Yeni imar planımız tamamlandı gibi bu nedenle de hemen alt yapı çalışmalarına başlamak istiyoruz bunla beraber de sıcak su hattını döşeme çalışmaları yapacağız yani kepçeyi vurmuşken iki işi birden bitireceğiz. Böylelikle yaptığımız üst yapıyı kısa bir süre sonra tekrar bozmayacağız. Tüm çalışmalarımızı planlı ve proğramlı bir şekilde yürütüyoruz. Yani vatandaşlarımız zamanı geldiğinde görecek ki ilçemiz Afşin farklı bir kimliğe bürünmüş. Umut ediyoruz hayırlısı olur” şeklinde konuştu.