banner479

Vergi Affı İçin Başvurular Devam Ediyor

Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliği yayımlandı. Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan, vergi affı başvurularının devam ettiğini belirterek, Afşin'de yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmaları gerektiğini söyledi.

Vergi Affı İçin Başvurular Devam Ediyor

Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliği yayımlandı. Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan, vergi affı başvurularının devam ettiğini belirterek, Afşin'de yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmaları gerektiğini söyledi.

31 Ekim 2014 Cuma 09:18
954 Okunma
 Vergi Affı İçin Başvurular Devam Ediyor
 
Torba yasa ile getirilen afların uygulama tebliği yayımlandı. Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan,  vergi affı başvurularının devam ettiğini  belirterek, Afşin'de yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmaları gerektiğini söyledi.
11 Eylül tarihinde torba yasa ile yasalaşan af paketine başvuru yapılabilmesi için çıkması beklenen tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. Afşin'de, vergi borcu olanlar artık ister vergi dairelerine isterlerse de Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinden başvurabilecekler.
 
Konu hakkında açıklama yapan Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan, “ Bilindiği üzere kamuoyunda "Torba Yasa" olarak adlandırılan 6S52 sayılı yasa 11 Eylül 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.Bu yasanın vergi borçlarını içeren maddeleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak bütün vatandaşlarımızın bu konu hakkında bilgi sahibi olması ve bu aftan faydalanmasını sağlamamız gerekiyor. Gelir idaresi Başkanlığımızın kuruluşundan beri mükellef haklarını gözeterek vergide gönüllü uyumu arttırmak ve kaliteli hizmet sunarak vergi ve diğer gelirleri toplamak misyonumuz olmuştur. Bu nedenle yasanın yürürlük tarihi itibariyle süresinde tüm borçlu mükelleflerimizi bu fırsattan faydalanmaları konusunda bilgilendirmek için azami çaba içerisinde olacağız" dedi.
 
Afşin'de yapılandırmadan yararlanmak isteyenlerin, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye başvurmalarının gerektiğinin altını çizen Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ebru Ayhan, "6552 sayılı Kanun'un 73. maddesi kapsamında herhangi bir alacağın yeniden yapılandırılabilmesi için, kesinleşmiş alacak olması, kanun yayımlandığı tarih olan 11 Eylül 2014 itibariyle vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi henüz geçmemiş olması gerekmekte olup; 11 Eylül 2014 tarihi itibariyle kesinleşmemiş vergi ve cezalar kapsam dışındadır."şeklinde konuştu.
 
Afşin Vergi Dairesi Müdürü Ayhan, açıklamasına şöyle devam etti:
 
 "Afşin'de kanun hükümlerinden yararlanmak isteyenler, 1 Aralık 2014 mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idareye (vergi dairesi-belediye) başvuruda bulunmaları gerekiyor. Vatandaşlar, 31 Aralık 2014'e kadar peşin ödeme yapılabilecek, taksitle ödeme seçeneğini tercih eden borçluların ilk taksit ödemesi ise yine bu tarihe kadar olacak.  Taksitler ikişer aylık dönemler halinde azami 18 eşit taksitte ödenebilecek, belediyeler yapılandırılan borçlarını 36 taksitte, spor kulüpleri 42 taksitte ödeyebilecek. Peşin ödemelerde ödenecek tutarda bir artırım olmayacak. 6 taksitte 12 ayda yapılacak ödemelerde 1,05, 9 taksitte 18 ayda yapılacak ödemelerde 1,07, 12 taksitte 24 ayda yapılacak ödemelerde 1,10, 18 taksitte 36 ayda yapılacak ödemelerde ise 1,15 katsayısı esas alınacak. Borçlular başvuru sırasında altı, dokuz, oniki veya onsekiz eşit taksitte ödeme seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Vergi dairelerine ödenmesi gereken taksitler, vergi dairelerinden olan alacaklar ile mahsup edilmek suretiyle de ödenebilecek."

Yeşil Afşin Haber Merkezi

Son Güncelleme: 31.10.2014 09:19
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373