banner479

Ünal, Seçim Çalışmalarına Son Hız Devam Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Muhalefetin de ikinci tura falan hazırlık yaptıklarını zannetmiyorum çünkü doldur boşalt atış serbest. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacaklarını gördükleri için meclise dönük bir ittifak oluşturdular." dedi.

Ünal, Seçim Çalışmalarına Son Hız Devam Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Muhalefetin de ikinci tura falan hazırlık yaptıklarını zannetmiyorum çünkü doldur boşalt atış serbest. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacaklarını gördükleri için meclise dönük bir ittifak oluşturdular." dedi.

07 Haziran 2018 Perşembe 10:38
367 Okunma
Ünal, Seçim Çalışmalarına Son Hız Devam Ediyor

"Meclise dönük ittifak oluşturdular"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Muhalefetin de ikinci tura falan hazırlık yaptıklarını zannetmiyorum çünkü doldur boşalt atış serbest. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacaklarını gördükleri için meclise dönük bir ittifak oluşturdular." dedi.

Ünal, tarihi Kapalı Çarşı'da esnaf ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada, esnafların istikrar ve güvenden yana olduğunu söyledi.

Özellikle esnafın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Dükkan çırağa bırakılmaz." sözünü doğruladığını dile getiren Ünal, acemi siyasetçiye Türkiye'nin bırakılamayacağını, bütün esnafın adeta ağız birliği yapmış gibi kendileriyle bunu paylaştığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dışındaki adayların bir vizyon ya da Türkiye projeksiyonu, bir gelecek tasavvuru ortaya koymadığını ifade eden Ünal, "Ya Erdoğan düşmanlığı ya da AK Parti nefreti üzerinden konuşuyorlar. Bugün esnafımızdan birçok kişi 'Bunların hiç mi projesi yok? Bunların hiç mi Türkiye'ye vaatleri yok?' diyor. Erdoğan'la yatıyor, Erdoğan'la kalkıyorlar. Erdoğan'ın devrilmesini istiyorlar. Biz Erdoğan'dan memnunuz. 16 yıldan beri Türkiye'yi bu noktaya getiren Erdoğan ve Erdoğan'ın yol arkadaşlarıdır. Şimdi hiç mi iyi yaptığı bir şey yok ki Erdoğan'a ve AK Parti'ye bu kadar düşmanca davranıyorlar. İnsanlar bunu söylüyor." şeklinde konuştu.

- "Seçmen sandık gününü bekliyor"

Mahir Ünal, sahada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hem de AK Parti'ye çok yüksek bir teveccüh olduğunu, 24 Haziran'la ilgili bir sıkıntı gözükmediğini söyledi.

Muharrem İnce'nin Cumhurbaşkanı olmaktan ziyade parti içi yarışı kazanmak gibi bir çabasının çok açık olduğuna dikkati çeken Ünal, şunları kaydetti:

"Toprağın yağmuru beklediği gibi seçmen de sandık gününü bekliyor. Muhalefetin de ikinci tura falan hazırlık yaptıklarını zannetmiyorum çünkü doldur boşalt atış serbest. Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanamayacaklarını gördükleri için meclise dönük bir ittifak oluşturdular. Eğer Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacaklarını hissetselerdi cumhurbaşkanlığında bir ittifak oluştururlardı."

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Kahramanmaraş Şubesini de ziyaret eden Ünal, burada 24 Haziran'da yapılacak seçimler için destek istedi.

"24 Haziran’da şahlanış ve yükseliş dönemi başlayacak"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Şimdi artık millet hem hükümeti seçecek hem Meclisi seçecek. 16 yıllık mücadelemiz bizim bir diriliş mücadelemizdi. Şimdi 24 Haziran’da şahlanış ve yükseliş dönemi başlayacak." dedi.

Ünal, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatınca Hanefi Mahçiçek Stadyumu'nda verilen iftarda yaptığı konuşmada, 24 Haziran seçimlerinin AK Parti teşkilatları için kritik bir seçim olduğunu ifade etti.

AK Parti hükümeti olarak 16 yıl boyunca sistemin gücüyle yollarına devam ettikleri belirten Ünal, her 2 yılda bir seçime gitmek zorunda kaldıklarını çünkü her kriz yaşadığında milleti yardıma çağırıp sandığı milletin önüne koyduklarını söyledi.

Ünal, "Şimdi sistemi değiştirdikten sonra Türkiye Allah'ın izniyle hem siyasetin hem de sistemin gücüyle yoluna devam edecek. Yani çift kanatlı yoluna devam edecek. Şimdi artık millet hem hükümeti seçecek hem meclisi seçecek. 16 yıllık mücadelemiz bizim bir diriliş mücadelemizdi. Şimdi 24 Haziran’da şahlanış ve yükseliş dönemi başlayacak ve bunu sizler yapacaksınız." diye konuştu.

Mahir Ünal, şunları kaydetti:

"Bu sistem 1950'lerin, 1960'ların şartlarına göre oluşturulmuş. Soğuk savaş yıllarının bir sisteminden bahsediyoruz. Oysa dünya değişti. Berlin duvarı yıkıldı, Sovyetler Birliği yıkıldı. Küreselleşme dediğimiz tek kutuplu süreç başladı. O yüzden Türkiye'nin 21. yüzyılda ayağa kalkıp lideriyle, milletiyle beraber büyük iddiaları olacaksa bunu gerçekleştirmek için güçlü bir hükümet sistemine ihtiyaç vardı. Bize bu değişikliği yaptırmamak için her şeyi yaptılar. Bu ülkede 2005'te, 2006'da darbe girişimleri yaşandı. Bu ülkede Cumhuriyet mitingleri yaşadık. 'Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz' dediler. Yetmedi kapatma davası açtılar. 27 Nisan e-muhtırasını yaşadık. Yetmedi geziyi yaşadık. Yetmedi 17-25 Aralık yargı darbesini yaşadık ve en son olarak 15 Temmuz işgal girişimini yaşadık. Bütün bunlar ortaya koydu ki biz bu sistemi değiştirmeden devleti şeffaf ve devleti vatandaşa hizmetkar olan sisteme dönüştürmeden milletin istediği gibi olmayacak."

AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu'nun konuşmasının ardından Mahir Ünal, iftara katılan vatandaşlarla sohbet etti.

"Milletin yüzü gülünce bunların suratı asıldı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, "Çok şükür 16 yıldan beri bu milletin yüzü güldü. Milletin yüzü gülünce de bunların suratı asıldı." dedi.

Ünal, AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ile merkez Onikişubat ilçesi Abdulhamithan Mahallesi'nde "çat kapı" ev ziyaretinde bulundukları Köse ailesinin evinde, 70 yaşındaki Fatma Köse ve ailesiyle sohbet etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Biz millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik." demesiyle siyasetin milletin emrine girdiğini dile getiren Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Siyaset ne zaman ki milletin emrine girdi o zaman da millet siyaseti aldı Türkiye'nin sahibi yaptı. Vesayet falan millet hepsini kaldırdı. Milletin iradesi egemen olunca da bu defa milletin hastanesi oldu, okul milletin okulu oldu, ordu milletin ordusu oldu, yargı milletin yargısı oldu. Millete tepeden bakan kimse kalmadı. Söz de karar da milletin. 16 senelik mücadelenin sonunda millet bize bu görevi vermiştir. Biz de bu görevi yerine getiriyoruz."

Eskiden "Avrupa ülkeleri hastasına helikopter gönderiyormuş." denildiğini anımsatan Ünal, şimdi uçak, helikopter ve kar ambulanslarının olduğunu, Allah'ın bunları bu ülkenin insanlarına nasip ettiğini vurguladı.

Öğrencilik yıllarında sınıfa odun ve tebeşir getirdiğini şimdi ise sınıfların akıllı tahtalarla donatıldığını, çocukların önünde tabletlerinin olduğunu, okulların açıldığı gün masalarının üzerine kitaplarının konulduğunu belirten Ünal, ailelerinin geçim sıkıntısı varsa devletin onlara da ciddi destek verdiğini söyledi.

CHP iktidarında geçen yılları "kıtlık dönemi" olarak nitelendiren Ünal, "Bunların döneminde bir dönem ekmek karneyle satılırdı. Ben hatırlıyorum 1978'li yıllarda her şey karaborsaydı. Özal zamanında biraz bereketlenme oldu. Özal döneminden sonra 24 bankanın içini boşalttılar. Bir sürü banka gitti. Çok şükür 16 yıldan beri bu milletin yüzü güldü. Milletin yüzü gülünce de bunların suratı asıldı." diye konuştu.

- "Allah o yokluk günlerine döndürmesin"

Mahir Ünal'ın eski Türkiye'de yaşananlara değinmesi üzerine ev sahibi Fatma Köse ise geçmişte çok zor günler, yokluk günleri geçirdiklerini hatırlattı.

Allah'tan eski günlere dönmemeyi dileyen Köse, o dönemlere dair şunları anlattı:

"Eski günleri Allah getirmesin. (Muharrem İnce) Onlar Türkiye'yi eskiye götürmek istiyor. Allah onlara fırsat vermesin. Şimdi yokluk da yok çok şükür. İnsanı bırak artık devletimiz ağaçta mahsur kalan bir kediyi bile itfaiye çağırıp kurtarıyor. Allah öyle insanları üzerimizden eksik etmesin. Artık bu devlet kedisine köpeğine bile bakıyor. Eskiden çok kuyruklar, yokluklar gördük. Çay demler şeker yerine pekmez kullanırdık. İki kilogram şeker bulduğumuz zaman onu yarım kaşık kullanarak idare ederdik. Allah o yokluk günlerini getirmesin. Allah bugünlerimizi aratmasın. El ne derse desin, başımızdakileri eksik etmesin. Allah Cumhurbaşkanımızın gücünü kuvvetini artırsın. Yapılan iyilikleri unutmamak gerek. Yağ, tüp, pirinç hiçbir şey bulamazdık. Allah'a şükür şimdi bolluk var."

Eskiden hastanelerde yaşadığı sıkıntıları anlatan 55 yaşındaki Ali Köse de şimdi hastaların nüfus cüzdanıyla özel hastaneler dahil istediği yere gidip istediği eczaneden de ilacını aldığını belirterek bunun çok büyük bir nimet olduğunu, bu güzelliklerin unutulmaması gerektiğini belirtti.

- "Bakanım bir kahvemizi için"

Mahallede gezerken Murat Edalı'nın çay davetini kırmayan Ünal, evlerine misafir oldu. Aileyle sohbet eden Ünal, çocuklara oyuncak hediye etti.

Daha sonra balkondan "Bakanım bir kahvemizi için." diye davet eden bir vatandaşın da evine konuk olan Ünal, aileyle sohbet edip ramazanlarını kutladı.

"Çat kapı" ev ziyaretlerinin ardından Ünal ve beraberindekiler, Demokrasi Meydanı'nda İl Gençlik Kollarında görevli gençlerle sohbet etti, çevre esnafı ile müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini dinledi.

AA

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373