Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi Sekreteri Kerim Akarçay: "Mahkeme Davayı Reddetti"

13 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirilen Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi 9. Olağan Genel Kurul’un seçimlerinin iptal edilmesi gerekçesiyle Afşin 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne görülen dava sonuçlandı.

Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi Sekreteri Kerim Akarçay: "Mahkeme Davayı Reddetti"

13 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirilen Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi 9. Olağan Genel Kurul’un seçimlerinin iptal edilmesi gerekçesiyle Afşin 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne görülen dava sonuçlandı.

10 Aralık 2011 Cumartesi 09:41
2109 Okunma
Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi Sekreteri Kerim Akarçay:
13 Şubat 2010 tarihinde gerçekleştirilen Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi 9. Olağan Genel Kurul’un seçimlerinin iptal edilmesi gerekçesiyle Afşin 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne görülen dava sonuçlandı. Sendika Sekreteri kerim Akarçay, mahkemenin davayı reddettiğini söyledi.
 
13.02. 2010 Cumartesi günü Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi’nin 9. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Sendika üyesi olan Mustafa Kılıç tarafından yönetim kurulu seçimlerinin iptali için Afşin 1.Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açılmıştı. Dava dün tamamlandı.
 
Konu hakkında bilgi veren Tes-İş Sendikası Afşin Şubesi Sekreteri Kerim Akarcay, “31 Aralık 2009 tarihinde yaptığımız delege seçimlerinde üyelerimizden Mustafa Kılıç mahkemeye vermişti. Mahkeme yaklaşık iki yıl kadar sürdü. Yüce mahkemenin aldığı her türlü karara saygımız olduğu gibi güvencimizde tamdır. Mahkeme bugün itibariyle sonuçlandı ve dosyayı tamamıyla ret etti bütün çalışanlarımıza hayırlı olsun.” dedi.
 
-Mahkeme şu şekilde karar verdi:
 
TESIŞ Afşin Şubesinin 13.02.2010 tarihli Genel Kurul seçimlerinin iptali hakkında açılan davanın REDDİNE,
TES-IŞ Afşin Şubesinin Genel Kuruluna ve Yönetim Kuruluna yargılama sonuna kadar kayyum atanması hakkında talebinin REDDİNE,
Alınması gereken 18,40 TL maktu harçtan, dava tarihinde alman peşin harç çıkarıldıktan sonra geriye kalan 1,25 TL miktarın davacıdan alınarak hazineye gelir kaydına,
Davacının yaptığı yargılama gideri ve vekalet ücretinin kendi üzerine bırakılmasına; davalı tarafından yapılmış yargılama gideri olmadığından bu konuda karar verilmesine yer olmadığına,
Davalı yargılamada kendisini vekille temsil ettiğinden, hüküm tarihinde yürürlükte olan AAUT uyarınca 1.100 TL vekalet ücretinin davacıdan alınarak davalıya verilmesine,
Kararın taraflara tefhiminden itibaren IşMK m. 8/2 uyarınca 8 gün içerisinde mahkememize yazılı veya sözlü olarak yapılacak başvuru ile Yargıtay nezdinde temyiz yolu açık olmak üzere IşMK m. 7/1 ve HMKm. 316/lg uyarınca yapılan basit yargılama sonucu taraf vekillerinin yüzüne karşı verilen karar okunup açıklandı.09.12.2011”
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373