banner491
banner494

"Öğretmenlerimize Yönelik Bölücü Saldırıları Lanetliyoruz"

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk: "Öğretmenlerimize Yönelik Bölücü Saldırıları Lanetliyoruz"

"Öğretmenlerimize Yönelik Bölücü Saldırıları Lanetliyoruz"

Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk: "Öğretmenlerimize Yönelik Bölücü Saldırıları Lanetliyoruz"

30 Eylül 2011 Cuma 09:59
3794 Okunma
banner474
Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk:
“Öğretmenlerimize Yönelik Bölücü Saldırıları Lanetliyoruz”
 
Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu, PKK terör örgütü tarafından son bir haftada kaçırılan 12 öğretmen hakkında basın açıklaması yaparak, öğretmenlere yönelik bölücü saldırıyı lanetledi.
 
Afşin’de faaliyet gösteren Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Yönetim Kurulu, PKK tarafından terör örgütü tarafından son bir haftada kaçırılan 12 öğretmen hakkında açıklama yaparak bildiri dağıttı.
 
Afşin Atatürk Caddesi Efsus İş Merkezi önünde stant kurarak gelen vatandaşlara bildiri dağıtan sendika, halkın bu olaylar duyarsız kalmamasını istedi. 
 
Sendika adına açıklama yapan Türk Eğitim Sen Kahramanmaraş 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Özberk ,  “Son bir hafta içerisinde, 12 öğretmenimiz cinayet şebekesi PKK tarafından kaçırıldı. Otuz yıldır, ülkemizin kanını emen bölücü terör örgütü, bugüne kadar yüzü aşkın öğretmenimizi katletmiş, okullarımızı basmış, eğitim yuvalarını yakarak eğitim hizmetini sekteye uğratmayı amaçlamıştır.
Tek amaçları, öğrencilerini ülkesine ve milletine faydalı donanımlı bireyler olarak yetiştirmek olan öğretmenlerimize yönelik bu hain saldırılan şiddet ve nefret kınıyoruz. Hükümetin, kaçırılan meslektaşlarımızın bir an önce yuvalarına ve çok sevdikleri mesleklerine sağlıkla dönmelerini sağlamasını istiyoruz.
Çok açıktır ki; bölücü örgütün eğitimcilere ve okullara yönelik saldırısının asıl amacı; çocuklarımızın iyi eğitim almasını, aydınlanmasını ve memleketine sadakatle bağlı vatan evlatları olarak yetişmesini engellemek ve böylece kendi insan kaynağını oluşturmaktır. Öte yandan öğretmen evlerine, kamu-binalarına, devletin iş makinelerine saldıran katil sürüsü; kamu hizmetlerine engel olarak, vatandaşlarımız ile devletimiz arasındaki güven ilişkisini de rencide etmeyi hedeflemekte; bu sayede ideolojik propagandasının zeminini oluşturma arzusunu taşımaktadır.” dedi.
 
-“PKK Terör Örgütü Türk Kürt Ayırt Etmiyor”
 
Terör örgütünün Türk-Kürt ayırımı yapmadan insan öldürdüğünün altını çizen Özberk, “Son yıllarda bölücü örgütün ve destekçilerinin faaliyetlerinde gözle görülür bir artış söz konusudur. Özellikle sivil vatandaşlarımıza dönük saldırılar pervasızca artmış bulunmaktadır. Anne karnındaki bebeğe bile kastedecek kadar çıldırmış olan cinayet şebekesi; büyükşehirlerimizi bombalarla kana bulamakta,. Türk Kürt ayrımı yapmadan vatandaşlarımızı öldürmekte, şehir merkezlerinde güpe gündüz cinayet işlemekte; kaymakamlarımızı, sağlık memurlarımızı, öğretmenlerimizi kaçırmakta; yol keserek kimlik kontrolü yapmakta, sözde mahkemeler kurmakta, vergi adı altında haraç toplamaktadır. Velhasıl, uzun sözün kısası "Buraların ağası benim" demektedir.
Türkiye Cumhuriyeti, topraklan üzerinde bir çapulcu sürüsünün hüküm sürmesine göz yumacak bir muz cumhuriyeti değildir. Türk Devletine kimse kafa tutma cüretini gösteremez. Fakat devletimizi yönetme-pozisyonunda olanlar da bu şuurla hareket etmelidir.
Devletin gücünü dost düşman herkese göstermesi gerekenler, vatandaşları nezdinde güven ve huzur duygusunu yerleştirmesi gerekenler zafiyet içerisinde olduğunda çeteler düzene hakim olurlar. İşte, ülkemizin bir kesiminde bugün yaşananların nedeni budur. Sözde Demokratik Açılım adına terör örgütü uzantılarına ye bölücü destekçilerine karşı gösterilen müsamahanın geldiği nokta; terörün azması, bölücülerin şımarması, huzurun ve birlikte yaşama duygusunun rencide olmasıdır.” şeklinde konuştu.
 
Hükümetin daha cesur hareket etmesini isteyen Özberk, “Artık yeter! Hükümeti daha cesur hareket etmeye davet ediyoruz: Bugünden tezi yok, -bölücü örgüte ve destekçilerine karşı en sert tutumu almaktan çekinmeyin. Bölücülere ekonomik, siyasal ve sosyal destek sağlayan unvanı ve sıfatı ne olursa olsun her unsura karşı ivedilikle tedbir alın. Bin yıldır her melanete kol kola karşı duran, her felaketi birlik ve beraberlik içerisinde defeden büyük milletimizin arasına nifak sokan bölücülük mikrobunu artık temizleyin. Bunun için ne gerekiyorsa yapın. Demokrasi, insan hakları, ekonomik ve sosyal talepler terörün malzemesi olamaz. Anne kanundaki bebekleri dahi katleden, ekmeğinin peşinde olan kamu çalışanlarını kaçıran, güvenlik görevlilerini şehit eden cinayet şebekesi demokrasinin ve siyasetin muhatabı değildir. Ne adına ve hangi sıfatla olursa olsun bölücü terör örgütü- ve temsilcileriyle doğrudan ya da dolaylı müzakere edilmesi ve muhatap olunması kabul edilemez. Bu görüşmelerin bölücü örgüte ve faaliyetlerine meşruiyet kazandırdığı gözden kaçırılmamalıdır.
Devlet bütün vatandaşlarının huzur ve can güvenliğini sağlamakla mükelleftir. Devlet bunun için vardır. Devleti yönetme sorumluluğu da hükümettedir. Her memleket meselesinde olduğu gibi terör belasında da muhatabımız hükümettir. Dolayısıyla Hükümet edenlerin çağrılarımıza kulak vermesi, eleştirilerimizi dikkate alması ve gereğini yapması asgari bir zorunluluktur. Bu yara, bir iç siyaset meselesi değildir. Başta sayın Başbakan olmak üzere-tüm sorumluluk makamında olanlar şapkayı önlerine koymalı, "nerede hata yapıyoruz" diye bir değerlendirme yapmalıdırlar. Neredeyse sıfır kayıptan her gün şehit verilen noktaya gelinmiş olması bir şeylerin yanlış yapıldığının en somut göstergesidir. Her vahim olaydan sonra atılan hamasi nutuklar, sözde terörle mücadele kararlılığı ve artık alışıldık oyalamalar kamuoyunu tatmin etmemektedir. Sorumsuz ve vurdumduymaz geçiştirmeler vatandaşlarımızda artık tiksinti uyandırmaktadır.” diye konuştu.
 
Başkan Özberk konuşmasını şöyle tamamladı:
“Hükümet şunu unutmasın ki, bölücü teröre karşı atacağı her adım milletimizden tam destek görecek ve teşvik edilecektir. Yanlışlardan bir an önce dönülmeli ve büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu beladan kurtarılmalıdır.. Bir öğretmenin, bir sağlık memurunun, bir kaymakamın kendi toprağımızda bir çete tarafından kaçırılıyor olması kudretiyle övündüğümüz Devletimizin ayıbıdır. Türkiye Cumhuriyeti'ni bu ayıptan kurtarın. Kendi toprağımızda can güvenliğimizden ve huzurumuzdan emin bir şekilde yaşamak istiyoruz.
Öte yandan öğretmenlerimizi kaçıran, okullarımıza saldıran bölücü çakallara da seslenmek istiyoruz ki;
Hiç ümitlenmeyin: Ülkemizin fedakâr ve inançlı eğitimcileri, ülkemizin neresinde olursa olsun "memleket evlatlarını ülkelerine ve milletine sadık ve faydalı bireyler olarak yetiştirmeye devam edeceklerdir. Yıllardır olduğu gibi bundan sonra da hiçbir hain girişim ve tehdit kahraman öğretmenleri bu idealinden geri durduramayacaktır.
Yürekten inanıyoruz ki; bölücü hainlerin emelleri; öğretmenlerimizin yetiştirdiği vatansever memleket evlatlarının sayesinde iğrenç kursaklarında kalacaktır.”
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner490

banner457

banner372

banner492

banner432

banner464

banner373