banner430

Mhp Afşin İlçe Başkanlığı'na Taşkale Seçildi

MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10.olağan genel kurulu düzenlendi. Tek liste halinde girilen MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10. olağan genel kurulda, MHP Afşin İlçe Başkanlığı’na Mehmet Taşkale seçildi.

Mhp Afşin İlçe Başkanlığı'na Taşkale Seçildi

MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10.olağan genel kurulu düzenlendi. Tek liste halinde girilen MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10. olağan genel kurulda, MHP Afşin İlçe Başkanlığı’na Mehmet Taşkale seçildi.

30 Ocak 2012 Pazartesi 09:38
4920 Okunma
Mhp Afşin İlçe Başkanlığı'na Taşkale Seçildi
banner474
MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10.olağan genel kurulu düzenlendi. Tek liste halinde girilen MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10. olağan genel kurulda, MHP Afşin İlçe Başkanlığı’na Mehmet Taşkale seçildi.
 
MHP Afşin İlçe Teşkilatı’nın 10. olağan genel kurulu Afşin Belediye Düğün Salonunda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan 10. olağan genel kurulda Divan Başkanlığı’na Muharrem Arıkan, Divan Üyeliğine Mehmet Çınar ve Bayram Özanlağan oy birliği ile seçildi.
 
 
Divan Başkanı seçimi ardından kongreye gönderilen kutlama mesajları okundu. Faaliyet ve mali raporların okunup delegelerin oylarına sunulmasının ardından konuşmalara geçildi. İlk olarak söz alan MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı, AK Parti Hükümetini eleştirdi.
 
Bastırmacı, “Aziz dava arkadaşlarım. Bizler Milliyetçiliğe gönül veren bozkurtlarız. Bilindiği gibi "Bozkurt" Türk Tarihinde önemli bir yere sahiptir. Bozkurt, Orta Asya'da bağımsızlığı ve Hürriyeti temsil eder. Bozkurt Türk için yoldaş'tır, arkadaştır, dost'tur. Aziz Dava Arkadaşlarım; insan aç yaşar, susuz yaşar ama Vatansız yaşayamaz. Biz işte bu yüzde milliyetçiyiz. İstiklal mücadelesinde aç ve susuz yaşadık. Vatan sevgisi imandandır dedik, Vatansız kalmamak için milyonlarca şehit verdik ama Anadolu'yu kendimize yeniden vatan yaptık. Şehit kanlarıyla sulanmış bu vatan topraklarına da göz dikmiş güçlerin oyuncağı olan teslimiyetçi AKP Hükümeti, Türk siyasi hayatına girdiği günden beri başta "Büyük Ortadoğu Projesi", "Dinler Arası Diyalog veya yeni adıyla Medeniyetler arası ittifak", "Ilımlı İslâm", "Kürt Açılımı", "Ermeni Açılımı" gibi Türk milletini ve İslam dünyasını bölen, ayrıştıran ve Türk milletinin ve İslam düşmanlarının ekmeğine yağ süren fitnelere kaynaklık ve öncülük etmiştir.
Terörle mücadele edeceğine, teröristle müzakereyi seçmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri ile mücadele ettiği kadar PKK ile mücadele etmemiştir. AKP açıldıkça analar ağlamış, şehitler ve yetimler kervanına her gün yenileri katılmış, Türkiye bir kan gölüne dönmüş ve iç savaşın eşiğine gelmiştir. Türkiye'de 36 etnik gurup var diyen Recep Tayyib Erdoğan ile Türkiye'yi bölmek parçalamak ve Güneydoğuda federasyon kurmak isteyenler arasında ne fark vardır?
Komşularla sıfır sorun politikası teraneleriyle göz boyamaya çalışan AKP Hükümeti, Arap Baharı safsatalarıyla Recep Tayyip Erdoğan'ın Eş Başkanlığını yaptığı Büyük Ortadoğu Projesini uygulamaya koyarak sorun yaşamadığımız tek bir komşu Ülke bırakmamıştır.
Halkın büyük çoğunluğu açlık sınırının altında, esnaf, işçi memur perişan ve borç batağında .
Emekli can çekişiyor. Yarınımızı göremez olmuşuz. Şimdi soruyorum size. Artık bu teslimiyetçi AKP iktidarından kurtulma zamanı gelmedi mi?” dedi.
 
Dedeoğlu; “Sorunların Takipçisiyim”
 
 
Daha sonra kürsüye gelen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, Kahramanmaraş’ın ve bölgenin sorunlarının takipçileri olduklarını ve TBMM’de yapmış oldukları çalışmalardan bahsetti.
 
Dedeoğlu, “Böyle bir güzellikle ve böyle bir birliktelikle Afşin  kongremizi gerçekleştiriyoruz. Allah bu birlikteliğimizi, bu beraberliğimizi, bu güç birliğimizi daha da güçlendirsin inşallah. 2014 yılında yapılacak olan belediye seçimlerinde bu birlik ve beraberliğimizle o belediyemizi, o kalemizi Allah nasip edecek tekrar alacağız inşallah. Afşin’in birçok problemleri var. Burada bu sorunların 3-4 tanesinden bahsetmek ve benim bunları bizzat takip ettiğimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Çöllolar'da yatan 9 tane şehidimiz için mecliste soru önergesi verdim olmadı, bu defa meclise araştırma önergesi verdim. Sonuna kadar takipçisiyiz. Ama ne yazık ki bir yetkili çıkıp da ortaya 'bunun programını şöyle yapıyoruz, böyle düşünüyoruz, onlar oradan çıkmayacak, çıkartacağız veya anıt mezar dikeceğiz' diye bir cevap alamıyorum başta Sayın Bakanımız olmak kaydıyla. Ama takipçisiyiz. Yine problemlerimizden bir tanesi hava kirliliğimiz. Bacalara filtrelerin takılması ve bu kötü kömürün, belediye tarafından dağıtılan kömürün hava kirliliğimize ve insan sağlığına vermiş olduğu zararlar hakkında da soru önergesi verdim. Ve bunları meclis kürsüsünden de seslendirdim. En büyük üzüntümüz buradaki termik santralımıza alınacak personellerle ilgili hükümetin hâlâ karar verememesi. Bir imtihan yapılıyor, iptal ediliyor. Niye iptal ediliyor? İptal edildikten sonra o arkadaşlarımızın hakları ne olacak? Onun da takipçisiyim.” diye konuştu.
 
Son olarak kürsüye gelen MHP Afşin İlçe Başkan Adayı Mehmet Taşkale, Afşin halkıyla bütünleşerek, tekrar Afşin Belediyesi’ne üç hilal bayrağını dikeceklerini söyledi.
 
 
Konuşmalar ardından delegeler oy kullanma işlemine geçildi. MHP Afşin İlçe Başkanlığına Mehmet Taşkale seçildi.
 
 
İşte Mehmet Taşkale’nin Yönetim’i
 
Ali Mercimek, Mehmet Özdemir, Faruk Karakuş, Zafer Öner, Şeref Kılınç, Mehmet Öner, Sedat Gümüş, Alattin Şişik, Şahip Yıldız, Kazım Kılınç, Hacı Yılmaz, Hikmet Kozanoğlu, Emin Kanza, Ahmet Köş, Sefer Topal, Tufan Yanar, Ahmet Doğan, Halil Gedikbaşı.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373