KAHRAMANMARAŞ BARO BAŞKAN ADAYI YUSUF BÜLBÜL:"Gençleşen bir baroda genç bir Başkan adayı olması gerekiyor"

Kahramanmaraş Barosu’nun Ekim ayında yapılacak olan kongrede adaylığını açıklayan Avukat Yusuf Bülbül, Afşin Baro Temsilciliğini ziyaret ederek destek çağrısında bulundu.

KAHRAMANMARAŞ BARO BAŞKAN ADAYI YUSUF BÜLBÜL:"Gençleşen bir baroda genç bir Başkan adayı olması gerekiyor"

Kahramanmaraş Barosu’nun Ekim ayında yapılacak olan kongrede adaylığını açıklayan Avukat Yusuf Bülbül, Afşin Baro Temsilciliğini ziyaret ederek destek çağrısında bulundu.

24 Temmuz 2010 Cumartesi 09:27
2150 Okunma
KAHRAMANMARAŞ BARO BAŞKAN ADAYI YUSUF BÜLBÜL:
Kahramanmaraş Barosu’nun Ekim ayında yapılacak olan kongrede adaylığını açıklayan Avukat Yusuf Bülbül, Afşin Baro Temsilciliğini ziyaret ederek destek çağrısında bulundu.
 
Kahramanmaraş Barosu’nun Ekim ayında yapılacak olan kongresi için geriye sayım sürerken, mevcut başkan İsmail Kahveci’nin ardından Yusuf Bülbül de baro başkanlığına adaylığını açıkladı. Adaylığını açıklayan Yusuf Bülbül Afşin ve Elbistan Baro Temsilciliğini ziyaret ederek  destek istedi.
 
Neden aday olduğunu avukat arkadaşlarına anlatan Yusuf Bülbül, “Bilindiği üzere Ekim ayının ilk haftasında Baromuzun Olağan Genel Kurul Toplantısı var. Kongre heyecanı şimdiden başladı. Bildiğiniz 19 Temmuz Pazartesi günü Ticaret Borsası Toplantı Salonunda Baro seçimlerini ve adaylıkları istişare etmek üzere 100’den fazla meslektaşımızı davet etmiştik. Toplantıya 80’in üzerinde meslektaşımız icabet etti. Ancak beklenmedik bir şekilde çıkan yangın sebebiyle toplantımızı iptal etmek zorunda kaldık. Çok şükür, hiçbir arkadaşımız yangından dolayı sağlık problemi yaşamadı. Ben buradan toplantıya katılan meslektaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyor, toplantıya katılımlarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyorum. Bu toplantı K.Maraş Barosu’nun demokratik ve çoğulcu bir yapıya sahip olduğunun göstergesidir. Bundan sonra da bu başkan adaylarının belirlenmesinde bu şekilde geniş istişare toplantılarının, yani ortak akılın bir teamül haline geleceğine inanıyoruz.Evet, o toplantı bir istişare toplantısıydı. İstişare edilecek olan önümüzdeki seçim sürecinde K.Maraş Barosunun birlik ve beraberliğini sağlayacak adayın belirlenmesiydi. Toplantıya 80’in üzerinde meslektaşımız katıldı Ama ne yazık ki, bütün ısrarlı davetlerimize rağmen değerli Başkanımız Sayın İsmail Kahveci bey istişare toplantısına katılma gereği duymadı. Biz kendisinin ve kendisini destekleyen meslektaşlarımızın bu toplantıya katılmasını ve alınacak ortak karara uyulmasını arzu ederdik. Yine de kendilerinin bu kararına saygı duyuyor, ancak bu kararın takdirini siz değerli meslektaşlarımıza bırakıyorum.” dedi.
 
Kahramanmaraş Barosu Başkanı İsmail Kahveci ile birlikte önemli işler yaptıklarının altını çizen Yusuf Bülbül, “Her şeyden önce niçin ve nasıl aday olduğum konusuna kısaca değinmek istiyorum.
Bildiğiniz gibi 6 yıl gibi uzun bir süre Sayın Başkanımız İsmail Kahveci ile kol kola, omuz omuza önemli görevler üstlendik. Belki bugün birçok meslektaşımız için benim İsmail Bey karşısındaki adaylığım yadırgatıcı gelebilir. Şunu özellikle bilmenizi isterim ki, benim ya da arkadaşlarımın İsmail beyin şahsıyla ilgili hiçbir sorunumuz yok. Kendisine sevgimiz ve saygımız sonsuz. Çünkü bizim için Baro Başkanlığından, yönetim kurulu üyeliğinden çok daha önemli değerler var. Bizim için önemli olan dostluk, kardeşlik ve ahde vefadır.
Değerli arkadaşlar, hepinizin de çok iyi bildiği gibi 6 yıldan bu yana K.Maraş Barosu yönetiminde ve ondan önce de komisyonlarda görev alan bir meslektaşınızım. Yaşım 40 ve meslekte 15. yılımı tamamlamak üzereyim. Bugüne kadar Baro yönetiminin her kademesinde görev aldım. Görevlerimi yapmak için de çok büyük gayretler gösterdiğime inanıyorum. Bugün Kahramanmaraş Barosu çoğunluğu genç üyelerden oluşan bir Baro. Üyelerimizin şu andaki yaş ortalaması 40 yaşın altındadır. Bu yüzden gençleşen bir Baroda genç bir Başkan adayı olmasının olumlu olacağını düşünüyorum.K.Maraş Barosunun daha güzel bir noktaya gelmesi için sarf ettiğimiz gayretler neticesinde çok şükür ki, bugün K.Maraş Barosu Türkiye’nin önde gelen Barolarından biri haline gelmiştir. Biz artık öncü ve önder bir baro olduk. Hizmet kalitemizdeki çıtayı her geçen gün yükselttik. Elbette yapamadığımız, eksik bıraktığımız hizmetler de oldu.Ancak şu bir gerçek ki, bugüne kadar yapılan bu güzel faaliyetlerin ve başarıların ardında ciddi bir ekip çalışması var. Bu işler kendi kendine olmadı ve olması de mümkün değil. Bunun altını özellikle ve önemle çizmek istiyorum. Baro Yönetiminde bulunan arkadaşlarım çok iyi bilir ki, başkan olsun, yönetim kurulu üyesi olsun bu görev fedakârlık ve özveri isteyen bir görevdir. Yeri geldiğinde işinizden, ailenizden, kazancınızdan vazgeçerek bütün mesainizi meslektaşlarınızın sorunlarına ve yönetim çalışmalarına ayırmak zorundasınız.6 yıl boyunca ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım gerçekten de ciddi bir özveride bulunduk. Bugün bu arkadaşlarımın teveccühü ile karşınızda eksik bıraktığımız, başaramadığımız birçok işi tamamlamak ve başarmak adına Baro Başkanlığına aday olduğumu açıklamak için huzurunuzdayım” açıklamasında bulundu.
 
Yusuf Bülbül konuşmasını şöyle sürdürdü:
İzninizle bu aday adaylığı sürecinin hangi aşamalardan geçtiğine de çok kısa olarak değinmek istiyorum. Bilindiği gibi K.Maraş Barosunda bir gelenek vardır. Bu geleneğe göre Baro Başkan adayları hep istişarelerle belirlenmiştir. Bugüne kadar hiçbir Başkan adayı, tek başına çıkıp, kimseye sormadan, danışmadan, istişare etmeden “ben adayım” demek suretiyle aday olmamıştır. Bu sebeple ben de arkadaşlarımın fikrini almadan kendi başıma bir adaylık açıklaması yapmayı hem etik yönden doğru bulmadım.Yaklaşık 6 aydan bu yana çeşitli ortamlarda ve farklı zamanlarda özellikle Sayın Başkanımız İsmail Kahveci ile Baro Başkan adaylığı konusunda görüşmeler yaptık. Kendisi bir dönem daha aday olmak istediğini söyledi. Ancak ben bir dostu ve kardeşi olarak kendisine mutlaka istişare yapmasını, 4. dönem aday olmasının ciddi sıkıntılar yaratacağını ve tepki çekeceğini özellikle belirttim. Ama ne yazık ki bu istişareler yapılmadı. Bunun üzerine bazı arkadaşlarımız aday olmak istediklerini Ancak benim aday olmam durumunda kendi adaylıklarından feragat edeceklerini söyleyerek bana teveccühte bulundular. Ben de bir istişare toplantısı yapılması ve orada çıkacak sonucun benim adaylığım yönünde olması durumunda aday olacağımı bildirdim. Ne sebeple benim adaylığım bir uzlaşma ve çözüm arayışının sonucudur. Kimsenin kışkırtmasıyla ya da baskısıyla aday olmadım. Eğer bir baskı varsa bu bana aday olmam konusunda cesaret ve sorumluluk veren arkadaşlarımın teveccühüdür.”

Kahramanmaraş Barosu Afşin Temsilcisi İsmail Karataş ise,”Ben öncelikle buraya kadar gelen arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Kahramanmaraş Barosu Başkanı İsmail Bey ve bugünkü yönetim bizim isteklerimizin hiç birini geri çevirmediler. Ben buradan bir kere daha teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımın çalışmalarında başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373