banner430

“Kahraman Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Milli Mücadelenin öncü şehri Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Barış Pınarı Harekâtına destek bildirisi okundu.

“Kahraman Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Milli Mücadelenin öncü şehri Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Barış Pınarı Harekâtına destek bildirisi okundu.

Sinan Doruk
Sinan Doruk
25 Ekim 2019 Cuma 13:03
150 Okunma
“Kahraman Mehmetçiğimizin Yanındayız”

Milli Mücadelenin öncü şehri Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Barış Pınarı Harekâtına destek bildirisi okundu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclisi, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör başkanlığında toplandı. Güngör konuşmasının başında Kahramanmaraşlı fikir insanı Yazar Nuri Pakdil’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek; “Edebiyatımızın ve şehrimizin en değerli şahsiyetlerinden biri olan, Kudüs Şairi Sayın Nuri Pakdil’e Allah'tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Barış Pınarı Harekatına Destek

Başkan Güngör’ün konuşmasının ardından AK Parti Grubu adına söz alan Meclis Üyesi Ayşe Cesur Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nden Barış Pınarı Harekâtına destek amaçlı bildiri yayınlanmasını ve gündemin 1. Maddesi olmasını teklif etti.Büyükşehir Belediye Başkanı Güngör teklifi meclise sundu ve önerge oybirliği ile kabul edildi.

Barış Pınarı Harekatı Destek Bildirisi

Milli Mücadelenin öncü şehri Kahramanmaraş’ın Büyükşehir Meclisi’nde Barış Pınarı Harekâtına destek bildirisi okundu. Bildiride, “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle onbinlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere ülkemizin gelişmesini ve kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk, kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekâtı oluşturmaktadır.”

DAEŞ, PKK, PYD, YPG Aynıdır

“Suriye'de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlardan biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir. İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DAEŞ/PYD/YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD/YPG, Kuzey Suriye'de geniş bir alanı kontrol etme imkânı bulmuştur. Bu alan üzerinden ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye'de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan istikrarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkânı bulmuşlardır.”

Milli Güvenlik

“Otoritelerini yüz binlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalarda özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşidirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekâtı düzenlenmiştir.”

Kararlı İradeyi Destekliyoruz

Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ=PKK=PYD=YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüz binlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonunu ve varılan mutabakatı, mutabakata uyulmaması halinde Barış Pınarı Harekâtının devam ettirilmesi yönündeki devletimizin kararlı iradesini Büyükşehir Belediye Meclisi olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, Kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” ifadelerine yer verildi.Tüm meclis üyeleri Türk Bayraklarıyla okunan bildiriyi oy birliği ile kabul etti. Ardından gündem maddeleri ve komisyonlardan gelen raporların görüşülmesine geçildi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner465

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373