banner430
banner458

Halk oyunlarında bir madalya daha

Gaziantep Üniversitesinde düzenlenen Halk Oyunları Grup yarışmasında Afşin Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları takımı bölge 2.si oldu.

Halk oyunlarında bir madalya daha

Gaziantep Üniversitesinde düzenlenen Halk Oyunları Grup yarışmasında Afşin Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları takımı bölge 2.si oldu.

12 Mayıs 2014 Pazartesi 11:38
703 Okunma
 Halk oyunlarında bir madalya daha

Gaziantep Üniversitesi’nde düzenlenen Halk Oyunları Grup yarışmasında Afşin Belediye Spor Kulübü Halk Oyunları takımı bölge 2.si oldu.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) '20. Bilim Kültür Sanat Günleri' kapsamında Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından Gaziantep Üniversitesi'nin ev sahipliğinde geleneksel 'düzenlemeli ve düzenlemesiz' kategorilerinde grup yarışmaları düzenlendi.

GAÜN Sporiumda gerçekleştirilen yarışmalarda üniversiteye gelen 10 ilden 37 kulübün dört ayrı kategoride yarıştığı müsabakalarda ekipler dereceye girebilmek için kıyasıya yarıştı.

Geleneksel düzenlemeli dalda Minikler kategorisinde; Adana Büyükşehir Belediyesi İhtisas Spor Kulübü birinci, Kocaeli Dil Ovası Polisan Ortaokulu G.S.K. ikinci, Yıldızlar kategorisinde; Adana Kozanoğlu Spor Kulübü birinci, Afşin Belediyesi Spor Kulübü ikinci, Şanlıurfa Belediyesi Spor Kulübü üçüncü oldu.

Gençler kategorisinde; Adana Baklalı Spor Kulübü birinci olurken, büyüklerde Adana Büyükşehir Belediyesi Kürek İhtisas Spor Kulübü birinci, Gaziantep Elbeyliler Spor Kulübü ikinci, Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü de üçüncü oldu.

Geleneksel düzenlemesiz dalda ise Minikler kategorisinde; Çınarlı Spor Kulübü birinci, Nizip Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü ikinci, Mardin Belediye Gücü Spor Kulübü üçüncü oldu.

Yıldızlar kategorisinde; Gaziantep Şehitkamil Belediye Spor Kulübü birinci, Adana Elise Spor Kulübü ikinci,  Cemil Çetin İ.Ö.O Kültür ve Spor Kulübü üçüncü oldu.

Gençler kategorisinde; Gaziantep Gazişehir Genlik Spor Kulübü birinci, Adana Baklalı Spor Kulübü ikinci, Kahramanmaraş H.E.M. Spor Kulübü üçüncü oldu.

Geleneksel düzenlemesiz dalda Gaziantep Şehitkamil Belediye Spor Kulübü birinci, Kahramanmaraş Suzan ve Abdulhakim Bilgili H.E.M. Spor Kulübü ikinci,  Adana Çukurova Spor Kulübü de üçüncü oldu.

Her iki kategoride de dereceye girenlere ödülleri Şahinbey Kaymakamı Uğur Turan, Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran ve GAÜN Kültür Müdürü Mustafa Arslantarafından verildi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen müsabakalarda katkılarından dolayı GAÜN Kültür Müdürü Mustafa Arslan, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu İl Temsilcisi Göktuğ Akdoğan ve Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Faruk Şiran'a plaket takdim edildi.

 

Yeşil Afşin Haber Merkezi

Son Güncelleme: 12.05.2014 13:13
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner429

banner373