banner491
banner494

Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kurt: "Bu bir hizmet yarışıdır. Takdir sizindir"

Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kurt yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları belirtti:

Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kurt: "Bu bir hizmet yarışıdır. Takdir sizindir"

Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kurt yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları belirtti:

20 Ocak 2010 Çarşamba 09:39
1145 Okunma
Esnaf Odası Başkanı Mehmet Kurt:
banner474

Afşin Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Kurt, yaptığı basın açıklamasında, SGK Merkezi’nin kurulması, ambulans, sicil memurluğu hizmeti, oda hizmetleri için satın alınan gayrimenkuller, Afşin esnafının, KOSGEB kredileri konusunda bilgilendirilme çalışmaları gibi hizmetlerine değinerek, “Bu bir hizmet yarışıdır. Takdir sizlerindir” açıklamasında bulundu.

 

Afşin Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Kurt yaptığı yazılı basın açıklamasında şunları belirtti:

 

Değerli Esnaf ve Sanatkarlarımız;

5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları kanunu gereğince 4 yılda bir yapılması gereken seçimleri yapmak üzere bu Cumartesi günü saat:9.00 da Eken düğün salonunda toplanacağız.

Bu seçim süresince, Afşin’imiz Esnaf ve Sanatkârlarına ve halkımıza hizmet adına aday olmuş arkadaşlarımıza da bu hizmet isteklerinden dolayı, teşekkür eder kendilerine başarılar dilerim.

Bu bir hizmet yarışıdır. Takdir sizlerindir. Bizler sizlerin tercihlerinizi saygıyla karşılamakta olup şimdiden vereceğiniz karardan ötürü teşekkür ederiz.

 

Hizmetlerin Devamı İçin Aday Oldum

Biraz sonra açıklayacağım hizmetlerin devamı ve daha iyi hizmetlerin siz esnaflarımıza kazandırılması için bu zaman süresince kazandığım tecrübe ve birikimimi de göz önüne alarak bir dönem daha sizlerin huzuruna aday olarak çıkmış bulunmaktayım. Değerli oylarınızla desteklerinizi bekliyorum.

Oda olarak misyonumuz her zaman güler yüz ve üstün kaliteli hizmet anlayışı olmuştur. 

Kıymetli Esnaf ve Sanatkârlarım bize vermiş olduğunuz bu emanet süresince hangi hizmetleri yaptığımızı sizinle kısaca paylaşmak istiyorum.

 

SGK Merkezi İçin Yer Tahsisi ve Donanım Temini

Gerek esnaflarımızın gerekse yanlarında çalışanların daha doğrusu herkesimi ilgilendiren Sosyal Güvenlik konusunda ilçemize Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü açılması için yoğun çaba harcanmıştır. Bu amaçla oda olarak gösterilen bu gayret sonucunda İlçemize Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü 12.03.2009 tarihinde odamız tarafından yer tahsisi yapılıp genel donanımlarda yapılmak şartıyla Afşin Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü açılmıştır. Böylelikle esnaflarımızın ve tüm Afşin halkına işlerini bırakarak vize, karne, ödeme işlemi için İlimize gitmelerine gerek kalmamıştır. Bu kurumun buraya açılmasında bize desteklerini esirgemeyen bölge siyasetçilerimize, meslek odalarına ve sendika temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

 

Sicil İşlemlerini Afşin’de Yapmaya Başladık

Odamıza üye olmak için 5362 Sayılı Kanun gereğince Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Müdürlüğüne kayıt olma zorunluluğu vardır. Bunun yanı sıra tadil, terk işlemleri içinde üyelerimiz işlerini bırakarak önceleri İlimiz K.Maraş’a daha sonrada Elbistan’a açılan Esnaf sicil şubesine gitmekteydiler. Bu sorunun çözümü ve bürokrasinin aza indirilebilmesi için Oda olarak Birlik Başkanlığımızla temasa geçilmiştir. Birlik Başkanımız Sayın Ahmet Kuybu’ nun da Sanayi Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucunda İlçemize Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Memurluğu şubesi açılmış ve Esnaflarımızın  K.Maraş’a ve Elbistan’a gitmelerine gerek kalmamıştır. Kayıt, tadil, terkin işlemlerinin tamamı ilçemizde yapılmaya başlanmıştır.

 

200 Esnafımızın Kobi Kredilerinden Faydalanmasını Sağladık

2008 Ağustos ve 2009 kasım aylarında KOSGEB tarafından verilen kredilerden Esnaf ve Sanatkârlarımızın yararlandırılması için Odamızca büyük çaba gösterilmiş ve 2008 ve 2009 yıllarında yaklaşık 200 kişi KOSGEB kredilerinden faydalandırılmıştır.

 

Oda Hizmetleri İçin Gayrimenkul Satın Aldık

Yine sevenler pasajında bulunan 350 m2 lik yer Oda hizmet binası olarak alınmış, inşaatına başlanmış ve 2002 yılı ocak ayında yeni hizmet binası bitirilerek siz esnaflarımızın hizmetine açılmıştır.

Aynı yıl içerisinde Sevenler pasajı kat:2 de bulunmakta olan 20m2 olan işyerinin mülkiyetini alarak Odamız bünyesine katılmıştır.

 

 

Halkımıza Hizmet İçin Ambulans Satın aldık

Ayrıca Esnaf ve Sanatkârlarımızın kendilerinin ve yakınlarının sağlık problemleriyle yakından ilgilenmiş olup bu amaçla Birlik başkanlığıyla yapılan girişimler sonucunda Odamıza ambulans aracı kazandırılmıştır.

 

Kurs Merkezi, Toplantı Salonu ve Misafirhane Projelerimiz Var

Üyelerimizin diğer kurum ve kuruluşlarla olan ilişkilerinde karşılaşmış olduğu problemlerinde gereken tüm çabayı sarf ederek yardımcı olmuştur.

Önümüzdeki dönem için planlarımız içerisinde ise; odamız imkânları dâhilinde üyelerimiz için mesleki eğitim seminerleri düzenlenmesi amacıyla Odamıza ait kurs merkezi, toplantı salonu ve misafirhaneden oluşan yerin oluşturularak sizlerin hizmetinize sunmak amacındayız.

Yine çeşitli kurumlarla Avrupa birliği projeleri kapsamında üyelerimizin kendilerini geliştirme rekabet ve pazar gücünü artırma amacıyla Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı dâhilinde yenilik transferi konularında üyelerimizin değişik ülkelere gönderilerek tanıtım ve bilgilendirme çalışmalarına katılmalarını sağlamak amacındayız.

Bu düşüncemiz başkanlığımız süresince Afşin’deki değişik kurumların Avrupa Birliği projelerine verdiği destek ve katılımlarla ortadır.

Değerli üyelerimiz; tüm bu çalışmalar sırasında Odamıza vermiş olduğunuz destek ve güvenden ötürü teşekkür ederiz. Bundan sonraki çalışmalarımızda da sizleri yanımızda görmek destek ve güvenlerinizi alarak daha iyi hizmet sunmak arzusundayız. Hepinize teşekkür eder 23.01.2010 Cumartesi günü Eken Düğün salonunda saat:09.00 da yapılacak olan genel kurulumuza teşriflerinizi bekler seçimin Ülkemize, Afşin’imize ve siz esnaf ve sanatkârlarımıza hayırlar getirmesini temenni eder saygılar sunarım.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner490

banner457

banner372

banner492

banner432

banner464

banner373