banner479

Erdoğan, "Ede"lerden Destek İstedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, "Ede"lerden Destek İstedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Sinan Doruk
Sinan Doruk
22 Haziran 2018 Cuma 10:06
428 Okunma
Erdoğan, "Ede"lerden Destek İstedi

"Allah ömür verdikçe sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğim"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bay Muharrem bizim kendisine sorduğumuz soruların hiçbirisini cevaplamaya cesaret edemedi. Şimdi ben bir kez de Kahramanmaraş'tan Bay Muharrem'e soruyorum, bugüne kadar bölücü terör örgütüne dair çıkıp doğru düzgün bir laf etmedin. Konu terör olunca ya topu taca attın ya da örgütün diliyle konuştun. Bak, biz terörün belini nasıl kırdığımızı hem örnekleriyle anlatıyor hem de Kandil'den Afrin'e, Kato'dan Cerablus'a kadar sahada bizzat gösteriyoruz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisince Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Alana kurulan dev ekrandan vatandaşlara, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin açıklamalarının yer aldığı görüntüleri izleten Erdoğan, "Ben de buradan Bay Muharrem'e soruyorum, eğer sen sandıktan birinci çıkamazsan, siyaseti bırakıyor musun onu söyle? Seni zaten Bay Kemal, başından defetmek için aday yaptı, bunu anlamıyor musun?" diye konuştu.

Göreve milletle geldikleri ve bu yolda milletle yürüdüklerini anlatan Erdoğan, pazar günü de yine milletle yürüyeceklerini vurguladı.

Bugüne kadar muhalefet cephesinin terörle mücadele adına bir şey söylemediğini belirten Erdoğan, Muharrem İnce'nin aday olduğunda ilk olarak Edirne'deki terör örgütünün arkasındaki kişiyi ziyaret ettiğini anımsattı.

- "Gelin bu yanlışa düşmeyin"

CHP'ye gönül verenlere seslenen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

"Allah aşkına bu terör örgütüyle el ele olan bir kişiyi ziyaret eden bu adayınız, buna nasıl eliniz oy verecek, nasıl eliniz buna uzanacak? Yani bu konuda Ankara'dan İstanbul'a sözde adalet yürüyüşü yapan Bay Kemal'le yanındaki terör örgütünün yandaşlarını nasıl bir kenara koyacaksınız? Benim Kahramanmaraş'taki CHP'ye gönül veren kardeşlerimin de bu konuda farklı düşündüğüne inanıyorum. Onların da yine bu seçimde gereken dersi vereceğine inanıyorum. Aynı şekilde Saadet Partisi'ne gönül verenlere, İYİ Parti'ye ve HDP'ye gönül verenlere de sesleniyorum, gelin bu yanlışa düşmeyin. Bu ülkenin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine oyunuzu verin, dayanışmamıza oyunuzu verin."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefet adaylarının şehir hastanelerini kapatma ve havalimanı inşaatlarını durdurmaya ilişkin sözlerine değinerek, "Göreve geldik, Türkiye'nin IMF'ye borcu neydi 23,5 milyar dolar, 2013'te biz bunu sıfırladık, biliyorsunuz değil mi? Biz buyuz. Aynı şekilde 27,5 milyar dolar Merkez Bankası'nın rezervi vardı, şimdi 124 milyar dolar döviz rezervimiz var. Nereden nereye? Bu nasıl bereketli bir çalışma yaptığımızı ifade ediyor." değerlendirmesini yaptı.

Alandakilerin, "İdam isteriz" sloganlarına karşı, Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu parlamentonun kararıdır. Parlamento teklif ettiği zaman hep söyledim, 'ben bunu onaylarım' dedim, onaylarım." yanıtını verdi.

- "Münbiç, terör örgütünden boşaltılıyor"

İnce'nin hakaret, bühtan ve yalan dışında sözleri ile FETÖ ve PKK'ya yönelik açıklaması bulunmadığını anlatan Erdoğan, şöyle devam etti:

"Bize ne diyor, 'Afrin'e girmeyin, Cerablus'a girmeyin, şuraya girmeyin, buraya girmeyin.' Hatta daha ileri gitti bu Bay Muharrem, 'Kandil'e bunlar gidemez, şuraya gidemez, buraya gidemez.' Biz, Kandil'i vurduk. 20 uçakla 10 tane önemli noktasını vurduk. İkinci operasyonda bunların liderler toplantısını yakaladık ve o liderler toplantısında da 35 önemli ismi orada bitirdik. Sen ne diyorsun, biz sizin gibi Amerika'dan gelecek telefonları beklemiyoruz, kararımızı verdiğimiz zaman adımı atarız. İşte Afrin'de de adımı öyle attık. Afrin'de, Cerablus'ta işi bitirdik ve şimdi de Münbiç'te Dışişleri Bakanım, Amerika Dışişleri Bakanıyla görüşmelerini yaptılar şimdi Münbiç terör örgütünden boşaltılıyor. Orada şimdi ne var? Bizim zırhlı taşıyıcılarımız var, Türk bayrağıyla beraber oradalar ve oraya şimdi asıl sahiplerini getiriyorlar. Kim oranın asıl sahipleri? Arap'lar. Şimdi Arap'lar Münbiç'e giriyor. Biz buyuz Bay Muharrem, Bay Kemal, siz bu işlerden anlamazsınız. Bu iş sizin işiniz değil."

Erdoğan, "ede"lerden destek beklediğini vurgulayarak, edelerin kendisini yalnız bırakmayacağına olan inancını dile getirdi.

"Bunlar yıkım ekibi, bunların Türkiye'yi kalkındırmak gibi bir derdi yok. Bunlar günü kurtarmanın, birilerine şirin gözükmenin derdindeler." diyen Erdoğan, İnce'nin iki aydır asılsız bilgilerle yapılan projeleri kötülemekten başka bir şey söylemediğini aktardı.

Muharrem İnce'nin yalan söylediğini belirten Erdoğan, şu görüşlerini paylıştı:

"Bolca iftira attı, bolca haysiyet cellatlığı yaptı. Kimi zaman ben, kimi zaman bakanlarımız, kimi zamanda bizzat genel başkanı Kılıçdaroğlu, Bay Muharrem'in yalanlarını yüzüne vurdu. Ancak Bay Muharrem bizim kendisine sorduğumuz soruların hiçbirisini cevaplamaya cesaret edemedi. Şimdi ben bir kez de Kahramanmaraş'tan Bay Muharrem'e soruyorum, bugüne kadar bölücü terör örgütüne dair çıkıp doğru düzgün bir laf etmedin. Konu terör olunca ya topu taca attın ya da örgütün diliyle konuştun. Bak, biz terörün belini nasıl kırdığımızı hem örnekleriyle anlatıyor hem de Kandil'den Afrin'e, Kato'dan Cerablus'a kadar sahada bizzat gösteriyoruz. Şimdi de az önce söyledim Münbiç'i teröristlerden temizliyoruz. Sizin itirazlarınıza rağmen güvenli hale getirdiğimiz bu bölgelere Suriyeli kardeşlerimiz geri dönüyor. Senin 'yok' dediğin teröristleri geçen hafta toplantı halindeyken bulduk, çoğu üst düzey 35 teröristi bir gece de etkisiz hale getirdik."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör bataklığını kurutup, milleti bu beladan tamamen kurtaracaklarına bildirerek, şöyle konuştu:

"Peki sen terörü kapısından ayrılmadığın, Edirne'deki provokatörü yargıdan kaçırarak mı çözeceksin? Sen terör sorununu Suriye'nin kuzeyini tamamen bölücü örgüte bırakarak mı çözüme kavuşturacaksın? Sen terörle Afrin kahramanlarına dil uzatarak mı mücadele edeceksin? Benim Paşam'a kalkıp da 'apoletlerini sökeceğim' diyerek mi bunu çözeceksin. Beyefendinin morali bozuluyormuş, senin moralin bozulsa ne yazar, bozulmasa ne yazar? Sen asıl benim Mehmetçik'im moralini bozuyorsun. Sen terörü, beraber miting yaptığın, oy pazarlığı yaptığın bölücü örgütün siyasi uzantılarına koltuk vererek mi çözeceksin? İşte açıklama bugün de geldi, neymiş, işte Hanımefendi'yi ve Temel Efendi'yi yardımcısı olarak yanına alacakmış. Rüşvet-i kelam. 'Bak destekleri verirseniz, size iki koltuk veririm.'"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Darbe şakşakçıları, tankların arasından sıvışanlar, bölücü örgüte şirinlik yapanlar, FETÖ'cülere 40 takla atanlardan devlet adamı olmaz." dedi.

Erdoğan, partisince Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı:

"Sen FETÖ'yu 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı şehit eden alçakları sokaklara salarak mı bitireceksin? Amerika'dan gelen telefonlarla mı FETÖ ile mücadele edeceksin? Bizim inşa ettiğimiz yolları, limanları, şehir hastanelerini, fabrikaları kapatarak mı ülkeyi büyüteceksin? Kamuda ve okullarda tekrar başörtüsünü yasaklayarak mı bu ülkede özgürlükleri artıracaksın? 'İsraf' dediğin imam hatiplerin kapısına kilit vurarak mı eğitimde kaliteyi artıracaksın? Meslek liseleri için katsayı zulmünü tekrar geri getirerek mi üniversiteye girişte adaleti sağlayacaksın? Diyor ki 'biz başörtüye karşı değiliz.' Bay Kemal diyor ki 'Başörtü yasağını ben kaldırdım.' Yalan söyleme, dürüst ol, dürüst. Benim kızlarım imam hatip kapısında tacize uğradılar. Yeğenlerim tacize uğradılar ve ülkemin üniversitelerinde kızlarım okuyamadı. Benim çocuklarım katsayıdan dolayı okuyamadı, yurt dışına göndermek zorunda kaldım. Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya, bunu yaşadılar. Bana yabancı ülkelerin devlet başkanları 'Bu nasıl iştir? Niçin senin kızların orada değil de Amerika'da okuyor?' Dedim ki 'Başörtüsünden dolayı.' Şaşırdılar."

Başörtüsü sorununu çözdüklerini belirten Erdoğan, başörtülü, başörtüsüz kadınların her kurumda birlikte rahatça çalışabildiklerini, birlik ve beraberliği getirdiklerini vurguladı.

- "Bay Muharrem bu sorulara cevap vermek yerine laf cambazlığı yapma"

Yaptıkları hizmetlerin arasına 29 havalimanı olduğunu da anımsatan Erdoğan, "Bay Muharrem, bu sorulara cevap vermek yerine laf cambazlığı yapma. Projelerini açıkla, vizyonun varsa vizyonunu açıkla." dedi.

Devlet yönetmenin basiret, feraset, sabır, kararlılık, milletin emanetini yere düşürmemek için dirayet ve gerektiğinde kefeni giyip milletin önüne düşecek cesaret istediğini dile getiren Erdoğan, 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu'nun tankların arasından otomobiline binerek Bakırköy Belediyesine gittiğini söyledi.

Darbeyi 16 saatte bitirdiklerini ifade eden Erdoğan, "Bay Kemal, isterdim ki sende de zerre kadar yürek olsaydı oraya gelirdin. Bir radyo programında 'Darbe girişimi olduğu zaman tankların önüne ilk önce ben çıkarım' demişti. Hani, neredesin, niye çıkmadın? Çıkamazsın. Bu yürek işi, yürek. Bu denizde kürek işi değil." değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, "Darbe şakşakçıları, tankların arasından sıvışanlar, bölücü örgüte şirinlik yapanlar, FETÖ'cülere 40 takla atanlardan devlet adamı olmaz. Emekçilerinin hakkına el uzatan haramzadelere, bırakın devleti dükkan bile emanet edilmez." ifadesini kullandı.

Seçime iki gün kaldığını anımsatan Erdoğan, 40 yıldır siyasetin içinde olduklarını, 16 yılda Türkiye'yi nereden nereye getirdiklerinin iyi bilindiğini belirtti.

- "Allah ömür verdikçe sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğim"

Yaptıkları hizmetleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

"Allah ömür, milletim de yetki verdikçe sizlerin hizmetinde olmaya devam edeceğim. Önümüzdeki 5 yıl süresince milletine, ülkesine hizmet için daha çok koşan, koşturan bir Erdoğan göreceksiniz. Önümüzdeki 5 yıl kardeşlik, birlik ve beraberlik için daha çok mücadele eden bir Erdoğan göreceksiniz. Önümüzdeki 5 yıl Türkiye'yi 2023 hedefleri, 2053 ve 2071 vizyonu ile buluşturmak için daha fazla çalışan bir Erdoğan göreceksiniz. Önümüzdeki 5 yıl tüm dünyada barış ve adaletin hakim olması için sesini daha çok yükselten bir Erdoğan göreceksiniz. Önümüzdeki 5 yıl Maraş'ın kalkınması, ilerlemesi ve güçlenmesi için daha fazla ter döken bir Erdoğan göreceksiniz.

40 yıldır olduğu gibi kavline, ahdine sadık bir Erdoğan göreceksiniz. Türkiye'yi bölgesinde ve dünyada en güzel şekilde temsil eden tecrübesiyle deneyimiyle ve kadrosuyla bir Erdoğan göreceksiniz. Tarihi şanlı zaferlerle dolu bu aziz milletin hakkını, hukukunu her yerde cesaretle savunan bir Erdoğan göreceksiniz. Sizlerden, milletimden işte bunun için destek istiyorum. Sizlerden özellikle sandıklara sahip çıkmanızı istiyorum. Yurt dışındaki kardeşlerim maşallah üzerlerine düşeni yaptı. Onca engele, tehdide ve baskıya rağmen gittiler, oylarını kullandılar. Hamdolsun bu yıl yurt dışında rekor düzeyde bir katılım oldu. Kendilerine Kahramanmaraş'tan teşekkür ediyorum."

Miting meydanındaki vatandaşlara 24 Haziran'da sandığa gidip oy kullanmaları gerektiğini belirten Erdoğan, "Sandığa gidiyor oyumuzu kullanıyoruz. Giderken yanımızda muhakkak bir eşimizi, dostumuzu ve akrabamızı da götürüyoruz. Özellikle genç kardeşlerimden ben olağanüstü çaba bekliyorum." ifadesini kullandı.

"Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusu yapan Erdoğan, "Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." dedi.

Mitinge Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, milletvekilleri, KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da katıldı.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373