DOĞAKA'NIN SODES 2011 YILI TEKLİF ÇAĞRISI BAŞLADI

Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD) İlyas Sarı, DOĞAKA’nın SODES 2011 yılı teklif çağrısının başladığını belirterek, Afşin’deki dernek, vakıf ve odaların bu çağrıya katılmalarını istedi.

DOĞAKA'NIN SODES 2011 YILI TEKLİF ÇAĞRISI BAŞLADI

Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD) İlyas Sarı, DOĞAKA’nın SODES 2011 yılı teklif çağrısının başladığını belirterek, Afşin’deki dernek, vakıf ve odaların bu çağrıya katılmalarını istedi.

12 Temmuz 2011 Salı 08:49
1009 Okunma
DOĞAKA'NIN SODES 2011 YILI TEKLİF ÇAĞRISI BAŞLADI
 
Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD)  İlyas Sarı, DOĞAKA’nın SODES 2011 yılı teklif çağrısının başladığını belirterek, Afşin’deki dernek, vakıf ve odaların bu çağrıya katılmalarını istedi.
 
Toplumsal hayata etkin şekilde katılmakta zorluklarla karşılaşan yoksullar, işsizler, göç etmiş kişiler, kadınlar, gençler ve çocuklar için yeni fırsatlar oluşturarak bu kesimlerin kendilerine olan güvenini artırmak ve toplumsal yaşamın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkıda bulunmak amacıyla uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) teklif çağrısı başladı.
 
Çağrı kapsamında 7.500.000TL’lik bir kaynak TR63 Doğu Akdeniz Bölgesinde istihdamın artırılması, sosyal içermenin güçlendirilmesi ve kültür, sanat ve spor alanlarında faaliyetlerin desteklenmesi için kullandırılacak.
 
Konu hakkında bilgi veren Afşin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (ASİAD)  İlyas Sarı, “İlçemizin gelişen Türkiye ekonomisinden yeteri kadar destek alamadı. Fakat bu tip sosyal projelere verilecek desteklerle bu gelişmişlik farkının ortadan kaldırılması amaçlanmakta. Bunu sağlaya bilmek için bizim gibi kurumlar projeler hazırlayıp, SODES’in çağrısına teklif göndermeliyiz. Bu tip sosyal içerikli projelerin kabul olması bölgedeki işsizlik, yoksulluk ve kadınlara yönelik sosyal farklılıkların ortadan kalkmasına faydalı olabileceğini düşünüyoruz.. Örneğin meslek edinmeye yönelik kurslar, spor aktivitelerine yönelik etkinlikler, çok katılımlı gezi programları, (300-500 kişinin katılacağı)  kadınlara yönelik meslek edindirme kursları açılabilir. Bu tür projeler sosyal yönden eksikliğini hissettiğimiz boşluğu dolduracaktır. Eğer bu tip projeleriniz varsa mutlaka değerlendirilmeli. SODES bu tür projelere minimum 50 bin TL maksimum 400 bin TL bir yıllık projeler desteklemektedir. Bu desteklenen miktarın tamamının hibe ediliyor. Başvuru son derece kolay ve başvuru esnasında herhangi bir belge, evrak istenmemekte. Proje onaylandıktan sonra evraklar isteniyor.Bu açından başvuru daha hızlı gerçekleşiyor. Projelerin kabul edilmesi durumunda harcamalar ihalesiz direk olabilmekte. Projeler SODES’in internet adresinden takip ve müracaat edilecek. DOĞAKA’nın ayırmış olduğu 7.500.000TL’lik ödeneğin %75’i kamu kurum ve kuruluşların projelerine, %25’ide dernek ve odaların projelerine ayrıldı.” şeklinde konuştu.
 
2008 yılından bugüne Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) koordinasyonunda Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde Valilikler tarafından uygulanan SODES, TR63 Doğu Akdeniz Bölgesini de kapsayacak şekilde genişletildi. Buna göre, DPT ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) arasında geliştirilen bir işbirliği modeli sayesinde, Hatay, Kahramanmaraş ve Osmaniye illeri de SODES’ ten faydalanabilecek. İlk olarak bölgemizde uygulanacak bu model ile ülke genelinde 26 kalkınma ajansı arasından pilot olarak seçilen DOĞAKA; Sözleşme Makamı olarak SODES hibe başvurularının kabulü, değerlendirmesi ve başarılı bulunacak projelerin uygulamalarının takibinden sorumlu olacak.
21 Haziran 2011 Günü Kahramanmaraş' ta, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı yönetim
 
DOĞAKA' ya yapılacak SODES’proje başvurularının teslimi için son tarih 12 Ağustos 2011 (saat 17.00) olarak belirlendi. Başvuru dönemi boyunca, DOĞAKA Program Yönetim Birimi ve Yatırım Destek Ofisleri paydaşların programla ilgili sorularını hızlı bir şekilde cevaplandıracak.
SODES Teklif Çağrısı ile ilgili detaylı bilgiye ise, DOĞAKA internet sitesinden edinilecek Başvuru Rehberi ile ulaşılabilir.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373