banner479

Belediye Mühürledi, Malmüdürlüğü Mührü Kırdı

Afşin Belediyesi, eski Hükümet Konağı’nın kullanım ömrünü tamamladı gerekçesiyle binayı mühürledi. Malmüdürlüğü’nden gelen 4 kişilik ekip, binanın kullanım hakkı Afşin Kaymakamlığı’na ait diyerek mührü tekrar kırdı.

Belediye Mühürledi, Malmüdürlüğü Mührü Kırdı

Afşin Belediyesi, eski Hükümet Konağı’nın kullanım ömrünü tamamladı gerekçesiyle binayı mühürledi. Malmüdürlüğü’nden gelen 4 kişilik ekip, binanın kullanım hakkı Afşin Kaymakamlığı’na ait diyerek mührü tekrar kırdı.

24 Ocak 2012 Salı 09:23
6754 Okunma
Belediye Mühürledi, Malmüdürlüğü Mührü Kırdı
Afşin Belediyesi, eski Hükümet Konağı’nın kullanım ömrünü tamamladı gerekçesiyle binayı  mühürledi. Malmüdürlüğü’nden gelen 4 kişilik ekip, binanın kullanım hakkı Afşin Kaymakamlığı’na ait diyerek mührü tekrar kırdı.
 
 
Afşin Belediyesi, Hükümet Konağı’nın kullanım ömrünü ve tehlike arz ediyor diyerek hükümet konağını 20 Ocak Cuma günü mühürledi. Afşin Belediyesi tarafından Hükümet Konağı girişine şu rapor yazıldı:
 
 “İlçemizde yaşayan Arif Aytaç isimli vatandaşın 20.01.2012 tarihindeki başvurusu Üzerine önceleri "Hükümet Konağı" olarak kullanılan yapının 3194 sayılı imar kanunun 39. Maddesi uyarınca yerinde tespit yapmak amacıyla Kale Mahallesinde bulunan ve birimleri taşınmış olan yapının yerinde tespiti amacıyla binaya Belediyemiz personel ve birim yöneticilerinden; Zabıta Müdür V. Ahmet Gül, Fen işleri Müdür V. İnşaat Mühendisi A. Burak Binboga. İnşaat Mühendisi Semih Coşkun. İmar ve Şehircilik Müdür V. Refik Gündoğar ve Çevre Mühendisi Mesul Demir, İmar İşleri Görevlisi Okan Öner olarak binanın keşfine gidildi.
Anılan kanunun 39. Maddesi uyarınca tapunun 159 ada 2 numaralı parselinde bulunan ve Avlulu 3 Katlı Kargir Bina vasfındaki taşınmazda kolon ve kiriş bulunmadığı bu sebeple olası depreme karsı yapının herhangi bir mukavemet sağlayamayacağı, yığma yapı olmasının statik açıdan tehlike arz ettiği, yapı kullanım ömrünün doldurması nedeniyle betonda çimento-agrega aderansının kaybolduğu bu sebeple yapının bundan sonra kullanılmasının can ve mal emniyetini tehdit ettiği, demirlerin korozyona uğradığı, beton Ömrünün tükendiği mukavemetini yitirdiği yeni bir binanın dahi ömrünün 50 yıl olduğu düşünüldüğünde söz konusu yapının kullanım açısından bu açıdan da tehlike arz ettiği ve bu haliyle kullanılmasının can ve mal emniyetinin tehlikeye düşürmesi Belediyemiz teknik ve idari personellerince 20.01.2012 gün ve saat 11:00'da tespit edilmiştir.
yukarıda açık adresi yazılı bina hakkında gelen başvuruya istinaden belediyemiz teknik personellerinin incelemesi neticesinde, 3194 sayılı kanunun 39. maddesinde belirtilen hususların görülmesi (gerekli laboratuar ortamında yapılacak teknik incelme) ile, tehlikeli yapılar sınıfında olduğu anlaşılmış olup, doğabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için bina içerisinde kapamaya yönelik gerekli önlemler alınarak ( pencerelerin kapatılması, elektrik, su doğal gazın kapatılması vs ) binanın tek giriş kapısına 4287 numaralı mühür vurulmak sureti ile kapatılmıştır. İş bu mühürleme tutanağı tarafımızca bahse konu bina hakkında düzenlenerek müştereken imza altına alınmıştır.”
 
21 Ocak Cumartesi günü mührün kırık olduğunu gören Afşin Belediye Zabıta Ekipleri tekrar 23 Ocak Pazartesi günü saat 10:00 sularında kapıyı tekrar mühürledi.
Afşin Malmüdürlüğü’nde görev yapan 4 kişilik bir ekip tekrar 15.00 sularında Hükümet Konağı’na gelerek, “Binanın kullanım hakkının hala Afşin Kaymakamlığı’na ait” gerekçesiyle mührü tekrar kırdı.
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner471

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373