Başkan Aydoğan, Yaptığı ve Yapacağı Projeleri Anlattı

Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek, göreve geldiği dönemden bu döneme yapılan ve hedeflenen projeleri anlattı. Başkan Aydoğan, 2013 yılında Afşin’in bir kısmının sıcak suyla ısınacağını belirtti.

Başkan Aydoğan, Yaptığı ve Yapacağı Projeleri Anlattı

Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek, göreve geldiği dönemden bu döneme yapılan ve hedeflenen projeleri anlattı. Başkan Aydoğan, 2013 yılında Afşin’in bir kısmının sıcak suyla ısınacağını belirtti.

16 Mayıs 2012 Çarşamba 13:15
983 Okunma
Başkan Aydoğan, Yaptığı ve Yapacağı Projeleri Anlattı
Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, belediye çalışanlarıyla bir araya gelerek, göreve geldiği dönemden bu döneme yapılan ve hedeflenen projeleri anlattı. Başkan Aydoğan, 2013 yılında Afşin’in bir kısmının sıcak suyla ısınacağını belirtti.
 
 
Afşin İtfaiye Binası’ndan belediye çalışanlarıyla bir araya gelen Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Afşin’i güzel bir şehir yapabilmemiz için, sosyal, siyasal yanlışlarımızdan kurtulmamız lazım. Afşin’imizi tarihi, kültürü, yolu ve suyu ile bir cazibe merkezi haline getiremedik. Komşu ilçenin gerisine düştük.  Dayanışma kültürümüzde bir sorun var. Kanaat önderleri yetiştiremedik. Liyakate, yeteneğe, birikime, eğitime ve tecrübeye gereken önemi vermiyoruz. Ayaktan çekme, çelme takma, iftira atma ve dedikodu etme gibi çirkinliklere, yeteri kadar tepki koymuyoruz. Ticari ve siyasi rekabette husumeti, birbirine karıştırıyoruz. İdeolojik çekişme tuzağından kurtulduk Siyasi çekişme tuzağından da kurtulmalıyız Yerel siyasetçilerin rekabetle birlikte Afşin için, dayanışma içinde olmamaları halkı ayrıştırıyor, Fırsatları değerlendirmek mümkün olmuyor. Buradan siyasi bir fırsat doğmuyor. Zararını hepimiz çekiyoruz” dedi.
 
 
‘Bu ülke, bu şehir, bu kısır çekişmelerden, inşallah kısa zamanda kurtulur’ diyen Başkan Aydoğan, “. Birbirimizle didişerek enerji kaybetmemeliyiz. Birbirimizle daha bilgili, daha çalışkan olma yolunda, yarışarak hayırlı bir iş yapalım.” şeklinde konuştu.
 
“Maaşları ödemekten aciz adam,
Afşin'e garez olsun diye maaşları iki katına çıkarmış”
 
2009 yerel seçimler sonrası Afşin Belediye Başkanlığı’na seçilen Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, görevini devraldığı dönemi şöyle anlattı: “ 2009 Nisan öncesi belediyemizin durumunu şöyle bir özetleyelim. Aracı gereci ekonomik ömrünü tamamlamış bir belediye, Bütün araçlarda arıza üstüne arıza yapıyordu, iş verimi diye bir şey kalmamış. Yeteri kadar iş makinesi yok. Gerekli olan araç ve gereç yok. Çim biçme makineleri arızalı ve bodrumda yatıyordu. Mazot yok, lastik yok. Cenaze nakil aracı bile yok.
Muhasebe düzeni kaybolmuş, yöneticiler ne yapacaklarını şaşırmış durumdaydı. Para yok borç çok. İşçi sözleşmesi seçime bir ay kala yapılmış. Maaşları ödemekten aciz adam, Afşin'e garez olsun diye maaşları iki katına çıkarmış. Donanımsız motivasyonsuz personelin çarşıya çıkacak hali kalmamış. Her gün bir alacaklı hacizle kapıda bekliyordu.
Belediyeyi kimin yönettiği belli değildi. İmarda belirsizlik kaos ve kayırmacılık vardı. Arızası giderilmeyen su problemleri şehrin ihtiyacına karşılamaya yetmeyen su şebeke ve su rezervi
Yol yapımında kullanılan asfalt mı? yanık yağ mı?  belli değildi. Ahır gibi mezbahane. Gıda ve Tarım Bakanlığı kapatma kararı vermiş. Yıpranmış hizmet binaları ve düğün salonu. Fonksiyonunu yitirmiş sarhoş yatağı olmuş Atatürk parkı vs. Yanlış ve pahalı yatırımlar.
 
Başbakanımız diyor ya nereden, nereye geldik. Öncesini bir hatırlatalım ki nereye geldiğimiz belli olsun. Akılsızca işten çıkarılan 83 işçi arkadaşın bu belediyeye maliyeti altı milyon TL'den fazla. Bunun iki milyona yakını iki Avukata ödenen/ödenecek avukatlık ücreti.
Mahkeme kararı, maalesef para olmadığı için temyiz bile yapılmamış.
Biz bu işçi arkadaşların yarısına yakınıyla problemlerimizi çözdük.
Kalan yarısı ile de çözüme yaklaşıyoruz.
 
Ama ne yazık ki bazı işçi arkadaşlar boş yere zengin olma hayali kuruyor. Yine herkes biliyor ki, onların bazılarının bu belediyede sadece adları vardı Hemen hemen hiç çalışmadılar.
Fazladan alacaklarını umdukları her kuruş Afşinlinindir.
Biz görevdeyken bunu asla alamazlar Afşin’in hakkını kimseye yedirmeyiz.   Allah onların burnundan fitil fitil getirir.”
 
-2013 yılında Afşin sıcak suyla ısınılacağını söylenen Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “ B termik santraliyle sıcak su sözleşmesi yapma aşamasındayız
Sıcak suyun fiyatında anlaşmaya çalışıyoruz. Bazı aklı yetmezler ileri geri konuşuyor. Bunların dünyadan, teknolojiden haberleri yok. Bilmedikleri konuda ahkâm kesiyorlar ilerde onların yüzü kızaracak Enerji Bakanımız geçen gün televizyonlarda müjdeyi verdi.
2013 yılında inşallah altı bin konut, santralin atık suyuyla ısınacak.
Bir hayali bir efsaneyi gerçek yapacağız.” diye konuştu.
 
-“Eski Hükümet Konağı’nı Kaldıracağız”
 
Eski hükümet konağını kaldırıp güzel bir meydan yapılacağını kaydeden Başkan Aydoğan, “ Bazı bürokratlar keyfi zorluklar çıkarıyorlar. Bazıları AK Parti’yi hala anlamadı. AK Parti halka hizmette bütün engelleri on yıldır yıka yıka ilerliyor. Belediyeyi ve eski hükümet binasını kaldırıp ortasından çay akan güzel bir şehir meydanı yapacağız. Bugün yarın yıkıma başlayacağız Projesi hazırlanıyor.  Uygulamayı Kahramanmaraş belediyesi yapacak. Buraya Eshab-ı Kehf Meydanı yada adını hemşerilerimizin koyacağı bir tören alanı yapalım. Bir de şehrin simgesi olan saat kulesi yapıp inşallah hep beraber 2012 yılında açılışla Afşinliye hediye edelim.” dedi.
 
Başkan Aydoğan, 2012 yılında yapılması planlanan diğer yatırımları değerlendirdi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373