Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sağlam: 'Anayasa değişikliğini Meclis yapar'

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, katıldığı televizyon programında "Türkiye'de de anayasa değişikliğini millet ve temsilcileri yapacak.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sağlam: 'Anayasa değişikliğini Meclis yapar'

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, katıldığı televizyon programında "Türkiye'de de anayasa değişikliğini millet ve temsilcileri yapacak.

26 Ocak 2010 Salı 09:42
813 Okunma
Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sağlam: 'Anayasa değişikliğini Meclis yapar'

 Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Sağlam, katıldığı televizyon programında "Türkiye'de de anayasa değişikliğini millet ve temsilcileri yapacak. Eğer, demokratik Türkiye ve bir hukuk devleti diyebiliyorsak, meclis çoğunluğunun karşında yer alamayız" dedi.

 

TV8'de yayınlanan Erkan Tan ‘la Başkentten program konuğu olan TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, PROF. DR. Mehmet Sağlam; tüm demokratik ülkelerde anayasa değişikliğinin millet temsilcileri tarafından yapıldığına işaret ederek, ‘'Elbette, Türkiye'de de anayasa değişikliğini millet ve temsilcileri yapacak. Eğer, demokratik Türkiye ve bir hukuk devleti diyebiliyorsak, meclis çoğunluğunun karşında yer alamayız'' diye konuştu

Kendi Kendine Yetki İcat Edenler Var!

Türkiye'de İlk Defa Sivil Bir Hamle Yapılacak! .'' Öncelikle kendi kendine yetki icat edenlerin düzenlenmesine yönelik bir anayasa değişikliği yapılarak, Türkiye'de ilk defa sivil bir hamle de gerçekleşmiş olacak'' diyen Mehmet Sağlam, ‘' 2547 ‘de belirtilen, YÖK yetkisine rağmen, Danıştay kararların önüne geçebiliyor, ‘Sen şöyle yap, sen böyle yap' diyebiliyor. Yargıtay, Danıştay ve özellikle de Anayasa mahkemesi kendi kendilerine yetki icat ettiklerinden dolayı yeniden düzenlenmelidirler'' dedi.

‘'Nasıl yargı bağımsız ve tarafsız anlayamadık. Bağımsız yargıyı taraflı hale getirerek, milletin iradesinin karşısında taraflar yaratılıyor'' sözlerini kaydeten AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili, ‘'1876 Meşrutiyet Anayasası, askeri yönetimler ve ara rejimler dışında değiştirilmiyordu. Millet ve vekil meclis tarafından, Türkiye'de ilk defa sivil bir hamle yapılacak''açıklamasında bulundu.

Daha En Başından Karşı Çıkanlar Var!

Anayasa Mahkemesi'nin ilk 3 maddesi için; bir millet, bir devlet, bir vatan, bir bayrak ve bir resmi dil kabulünün tereddütsüz olduğunun altını çizen Mehmet Sağlam, ‘' Muhalefet ile birlikte kararlar verip, uzlaşma sağlamamız gerekirken, daha en başından, ne olduğuna bile bakmadan görüşmeye bile kapalı olduklarını söylüyorlar. Oysaki, sivil bir anayasa değişikliği kendi programlarında da var. Tüm karmaşıklığa rağmen son anda durum kurtarabilen bir tecrübe geçmişimiz söz konusu, milletimize güveniyoruz. '' diye konuştu

Otokritik Şart, Bilgi Kirliliği Aldı Başını Gidiyor!

‘Şok gelişme, son dakika ‘ gidişatı ile sürekli şok haber psikozu yaşandığına dikkati çeken, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Mehmet Sağlam; ‘'Acele bir şekilde çabuk haber yapabilmek için doğruluğuna bakmadan, kamuoyuna sunulan başlıklarla, bilgi kirliliği aldı başını gidiyor'' dedi. Mehmet Sağlam, ‘' Herkes otokritik yapmalı ve bu bilgi kirliliği bizi nereye götürüyor diye düşünmemiz lazım''açıklamasında bulundu.

Darbe Söylemleri Yaymamız Mümkün Mü? İktidar Bunu Kendine Yapar Mı?

‘'Ergenekon bile tartışılıyor, yargı sonucunu bekleyen yok.'' diyen Mehmet Sağlam, son Balyoz gündem gelişmelerine değinerek, ‘'Siciller, isimler, rakamlar ve tarihler bu kadar detay senaryo oluşturulamaz, hele ki İktidar darbe senaryolarını neden yaymaya çalışsın ve bunu kendine niye yapsın. Benim bildiğim bu tür darbe söylemleri başka ülkelerde karışıklık yapmak için maksatlı olarak senaryolaştırılır. Niye kendimize bunu yapalım. Mevcut şartları daha da kışkırtarak bundan rant elde etmeye çalışlar var' diye konuştu. Darbe iddialarının senaryo bile olmasının ülke için zararlı gelişmelere sebep olacağının altını çizdi.

Halkın Çoğunluğunun Karşısında, Hakimler Devleti mi Var!

Anayasa değişikliği için iktidar ve muhalefet dayanışmasının gerçekleşemediğini ve kendilerine yetki icat edenlerin milletin çoğunluğunu temsil eden TBMM'nin karşısına yer aldığını söyleyen AK Parti Milletvekili, ‘' Hukukun üstünlüğüne inandığımız, demokratik Türkiye'de milletin çoğunluğunun ve TBMM'nin karşısında yer alan bir hakimler Devleti mi var acaba'' diye konuştu.

Herkese İş Bulamayız!

Devletin herkese iş bulmasının mümkün olamayacağını söyleyen Mehmet Sağlam, ‘' Tüm üniversite mezunlarına mevcut işlerin dışında iş bulmak mümkün değil, iş yaratılması da gerekir'' dedi. Atama bekleyen öğretmenlere değinerek, ‘' Şubat ayında Milli Eğitim Bakanlığı elinde bulunan kadrolar kadar daha atama yapmak niyetinde. Gecikmiş olanların da yazın atamaları yapılacak. Devlet Planlama Teşkilatı açıklamasına göre tam 80 bin öğretmen açığı var. ‘'sözlerini kaydetti.

Sivil Diktaya Rağmen, Nasıl Hayatta Kaldılar, O Zaman!

Sivil dikta iddiaları için, ‘' Eğer bu ülkede sivil dikta varsa, o zaman iktidar için rahatça istediklerini söyleyenler, eleştirenler ve iftira atanlar nasıl hala hayatta, ölmeleri gerekmiyormuydu.Hitleri eleştirpte kim ayakta kalmış,Bu hükümet kimi hapse göndermiş kimi öldürmüş' diye konuştu .

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373