AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal:"Hiçbir Zaman Bölgecilik ve Ayrımcılık Yapmadık"

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal; Biz birlikte Türkiye’yiz diyerek yola çıktık bundan 10 sene önce. 10 sene içerisinde de bu siyasetimizden de hiç taviz vermedik. Bölgecilik yapmadık, ayrımcılık yapmadık” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal:"Hiçbir Zaman Bölgecilik ve Ayrımcılık Yapmadık"

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal; Biz birlikte Türkiye’yiz diyerek yola çıktık bundan 10 sene önce. 10 sene içerisinde de bu siyasetimizden de hiç taviz vermedik. Bölgecilik yapmadık, ayrımcılık yapmadık” dedi.

02 Eylül 2011 Cuma 10:39
1448 Okunma
AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal:
AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal; Biz birlikte Türkiye’yiz diyerek yola çıktık bundan 10 sene önce. 10 sene içerisinde de bu siyasetimizden de hiç taviz vermedik. Bölgecilik yapmadık, ayrımcılık yapmadık” dedi.
AK Parti Afşin İlçe Teşkilatı, bayramın ikinci günü AK Parti Afşin İlçe Binasında bayramlaşma programı düzenledi. Programa AK Parti Grup Başkan Vekili ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç, Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, Elbistan Belediye Başkanı Durmuş Küçük, AK Parti Afşin İlçe Başkanı İsrafil Aslaner, AK Parti Afşin İlçe Teşkilatı ve Kadın Kolları, belde belediye başkanları ile çok sayıda partili katıldı.
 
 
Anlımız ak bir şekilde yola devam ediyoruz diyen AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, “AK Parti’nin bir siyaseti var. Ak Parti’nin siyaseti özünü Recep Tayip Erdoğan’ın siyasi anlayışı belirler. AK Parti’nin siyasetinin özü, bu topraklara, bu ülkeye, bu tarihe, bu kültüre ait değerlerin sevilmesi, onlara dair bir sevdayı, onlara dair bir sıkıntıyı kalbiden taşımak ve hissetmek üzerine kuruludur. Biz AK Parti siyasetini kabullenmiş insanlar olarak yolla çıkarken kendimize düstur edindiğimiz bir şey vardı. 2002’de biz bu ülkenin Harran’ı, Çukurovası’yız. Biz bu ülkenin Sakaryası - Fıratıyız. Biz bu ülkenin Pir Sultanı-Hacı Bektaşi, Yunus Emre’siyiz. Biz 74 milyonunuz. Biz birlikte Türkiye’yiz diyerek yola çıktık bundan 10 sen önce. 10 sene içerisinde de bu siyasetimizden de hiç taviz vermedik. Bölgecilik yapmadık, ayrımcılık yapmadık. Çeşitli bölgelerde AK Partiyi temsil ettiklerini iddia eden kişilerden dolayı hatalar olmadı mı? Mutlaka olmuştu. İşin temelinde özünde işin hakikatinde asla bir hakkaniyetsizlik, bir adaletsizlik, bir hukuksuzluk olmadı elhamdülillah. O yüzden 10.yılda biz başımız dik bir şekilde ve bu milletin % 50’sinin onayıyla, ittifakıyla dimdik anlımız ak yolumuza devam ediyoruz.” dedi.  
 
 
Afşin, Elbistan Göksun’un bir birlerine tutunarak büyüyeceğini işaret eden AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, “Bir sıkıntımız var. Bu sıkıntımız ne? 3 aydan bu yana anlattığım bir şey var. Nefesim yettiği kadar bunu anlatmaya devam edeceğim. Hep şunu söyledim. Türkiye’ye Afşin’den bakarsanız hiç bir şey göremezsiniz. Elbistan, Göksun’dan bakarsanız hiç bir şey görmezsiniz ve bu sıkıntılar gözünüzde büyür ve çözülmez hale gelir. O yüzden Türkiye’ye buralardan bakmayın. Buralara Türkiye’den bakın. Buralara Türkiye’den baktığınız zaman buraların çözülmeyecek hiçbir sorunu yoktur dedim. Elbistan’ı Kahramanmaraş’tan ayrı düşünemeyiz. Afşin’i Kahramanmaraş’tan ayrı düşünemeyiz. Elbistan’ı, Afşin’i Göksun’u bir birinden ayrı düşünemeyiz. Eğer bu ilçeleri bir birine düşman edersek bir sonuç alamayız. Bu ilçeler bir birine tutunarak büyüyecek ilçelerdir dedim ve hela söylemeye devam ediyorum. Elbistan’a şu oldu, Afşin’e bu yapılmadı, Göksun’a şunu yaptılar Elbistan’a şunu yapmadılar. Göksun’a fakülte gidiyormuş, Elbistan’dan gitmiş. Arkadaşlar bu çözüm siyaseti değildir. Bu fitne siyasetidir. Buna kimse çözüm siyaseti demesin. Böylede siyaset yapılmaz. Biz 3 aydan bu yana ne yaptığımızın hesabını günü gününe veririz. Gecen geldiğimizde şunu söyledi. Bize sonuna kadar hesap sorabilirsiniz dedim. Ne yaptık? Sayın valimiz öncelikle ilçelerimizi teker teker gezerek, ilçelerin sorunlarını dinledi mi? Evet dinledi. Şimdi biz 15,16,17 Eylül’de 5 tane icracı bakanımızın katılımıyla, Kahramanmaraş’ın bütün ilçeleriyle birlikte Kahramanmaraş’ın 2015’ini, 2019’unu ve 2023’ünü planlayacağız. Bunu kimlerle yapıyoruz bakanlarla birlikte. Bu işin başındaki insanlarla birlikte yapıyoruz. Şimdi bu işi yaparken Elbistan’ı, Afşin’i, Göksun’u ayrı bir tarafa mı koyacağız? Yoksa hepsini birliktemi yapacağız. Yani siz bu kardeşinizi Afşin’in evladı olarak görmeyecek misiniz? Bu Afşin’in dertleriyle dertlenmiş kardeşinizi bu Afşinli değil Afşin’i temsil etmez mi diyeceksiniz?   Yoksa bu vatan toprağın her karışı bizim derdimiz diyen ve 10 yıldır bunun derdiyle dertlenip bunun mücadelesini veren kardeşlerimizi kendi kardeşlerimiz gibimi göreceğiz? Bakın ben şuna karşıyım bunu her yerde de söylüyorum. İrade sahibi iradesini böyle koymuş ama olması gereken şudur dedim. Olması gereken Afşin, Kahramanmaraş’ın ikinci büyük ilçesidir Milletvekilliği sıralamasında Afşin’in sırası 7.sıra değildir dedim. Tamam, bu hakkaniyet. Siyasi irade gerekeni yapacaktır. Bu Afşin’in hizmet almayacağı anlamına mı gelir, Afşin’in dışlanacağımı anlamına gelir?” şeklinde konuştu.
 
Son olarak işçi alımlarına değinen Ünal şunları söyledi:
“2 aydır çalışma yapıyoruz. EÜAŞ Genel müdürüyle görüşmeler yaptık. Enerji Bakanıyla görüştük. Burada bizim yapmamız gereken hakkaniyet ve adalet ölçüsü çerçevesinde yapmamız gereken nedir? Burada herkesin kendi hak ettiğini alacak şekilde bir düzenleme yapmak. Birilerini kayırmamak, listeler hazırlamamak, birilerinin isimlerini vermemek, 100 metre yer alanlara, bir sene önce buraya gelip ikamet alanlara iş hakkı vermemektir doğrumu? İşte biz 2 aydır buna uğraşıyoruz. Gecen geldiğimizde bunu söylemiştim komisyona hiçbir zaman liste verilmeyecek. Mülakat yapacak olan komisyon Çalışma Bakanlığı kriterleri dışından bazı kriterlere göre dikkate alacak. Ne yapacak? 5 yıl 10 yıldır burada ikamet edenler, gerçek anlamda arazi kaybı uğrayanlar, bölge dışından kimse alınmayacak. Bunların hepsini görüşmesini yaptık. Hatta Afşin’den kaç kişi alınacaksa sadece Afşin merkezden ve çevre bölgelerden alınacak. Bu konuda gönlünüz rahat olsun yapılabilecek en iyi şekilde ve en adil bir şekilde yapılacak.”
 
Kahramanmaraş Milletvekilleri, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç ve AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Fatih Erkoç’un kısa konuşma yaparak partililerin bayramlarını kutladılar.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373