Afşin Adliyesine 4 Zabıt Kâtibi ve 2 Mübaşir Alınacak

Adalet Bakanlığı nca Türkiye genelindeki adliyelere zabıt kâtibi ve mübaşir alımı yapılacak. Alımlarda Afşin Adliyesi ne 4 zabıt kâtibi ve 2 mübaşir, Elbistan Adliyesi'ne 3 zabıt kâtibi, Nurhak Adliyesi'ne ise 1 mübaşir alınacak.

Afşin Adliyesine 4 Zabıt Kâtibi ve 2 Mübaşir Alınacak

Adalet Bakanlığı nca Türkiye genelindeki adliyelere zabıt kâtibi ve mübaşir alımı yapılacak. Alımlarda Afşin Adliyesi ne 4 zabıt kâtibi ve 2 mübaşir, Elbistan Adliyesi'ne 3 zabıt kâtibi, Nurhak Adliyesi'ne ise 1 mübaşir alınacak.

04 Ocak 2010 Pazartesi 09:40
14777 Okunma
Afşin Adliyesine 4 Zabıt Kâtibi ve 2 Mübaşir Alınacak

Adalet Bakanlığı’nca Türkiye genelindeki adliyelere zabıt kâtibi ve mübaşir alımı yapılacak. Alımlarda Afşin Adliyesi’ne 4 zabıt kâtibi ve 2 mübaşir, Elbistan Adliyesi’ne 3 zabıt kâtibi, Nurhak Adliyesi’ne ise 1 mübaşir alınacak.

Adalet Bakanlığı, taşra teşkilatlarına 220 mübaşir ile 2 bin 178 zabıt kâtibi olmak üzere toplam da 2 bin 398 kişi alacak.

Alınacak personellerden zabıt kâtibi uygulama ve sözlü sınavla, mübaşirler ise sözlü sınavla alınacak. Yapılacak alımlarda Elbistan Adliyesi’ne 3 zabıt kâtibi, Afşin Adliyesi’ne 4 zabıt kâtibi ve 2 mübaşir, Nurhak Adliyesi’ne ise 1 mübaşir alınacak ve sınavlar Elbistan Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanlığı’nca yapılacak.Adalet komisyonlarınca yapılacak uygulamalı sınav ve sözlü sınava, 2008 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS–2008), lisans mezunları için KPSSP3, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan alanlar başvurabilecektir. Başvuruda bulunacakların Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 5 ve 6 ıncı maddelerinde yazılı olan aşağıdaki şartları taşımaları gerekiyor.

Zabıt Kâtipliği İçin Aranan Şartlar, Başvuru ve Sınav Tarihleri

Adliyelere alınacak zabıt kâtipliği için başvurular, 21 Ocak-8 Şubat 2010 tarihleri arasında sınavın yapılacağı komisyonlara yapılacak.

Zabıt katipliğine başvuracak olan adaylar, ilk defa atanacaklar için, başvurunun son günü olan 08/02/2010 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olacak.

Sınava, fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olanlar ile en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olanlar başvurabilecekler.

Zabıt katiliği sınavına girecek olan adaylar 20 Şubat 2010 Cumartesi günü uygulama sınavına alınacaklar. Sınavda adaylara F ve Q klavyelerinden birini seçme hakkı tanınacak ve 3 dakikada en az 90 kelime yazan adaylar 27 Şubat 2010 Cumartesi günü yapılacak olan sözlü sınava katılma hakkı kazanacaklar.

Mübaşirlik İçin Aranan Şartlar, Başvuru ve Sınav Tarihleri

Mübaşirlik için başvurular ise yine sınavın yapılacağı sınav komisyonlarına yapılacak ve adaylar, 9-22 Şubat 2010 tarihleri arasında başvurularını yapacaklar.

İlk defa atanacaklar için, başvurunun son günü olan 22/02/2010 tarihinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olanlar ile en az lise veya dengi okul mezunu olanlar mübaşirlik sınavına başvurabilecekler.

Mübaşirlik için 6 Mart 2010 Cumartesi günü saat 09.00’da sınav yapılacak.

Zabıt katipliği ve mübaşir alımları sırasında adaylarda aranan diğer şartlar ve özellikler hakkında Elbistan Adliyesi’nin www.elbistan.adalet.gov.tr internet sitesinden detaylı bilgi alabilirler.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373