banner479

10 Ocak'ta idareciler ve gazeteciler unutulmadı

Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği, Elbistan Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Zaman Gazetesi,10 Ocak Çalışan gazeteciler ve İdareciler günü nedeniyle Afşin ve Elbistan’da görev yapan idareci ve gazetecilerle bir araya geldi.

10 Ocak'ta idareciler ve gazeteciler unutulmadı

Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği, Elbistan Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Zaman Gazetesi,10 Ocak Çalışan gazeteciler ve İdareciler günü nedeniyle Afşin ve Elbistan’da görev yapan idareci ve gazetecilerle bir araya geldi.

12 Ocak 2012 Perşembe 09:26
1005 Okunma
10 Ocak'ta idareciler ve gazeteciler unutulmadı
Afşin Sanayici ve İş Adamları Derneği, Elbistan Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Zaman Gazetesi,10 Ocak Çalışan gazeteciler ve İdareciler günü nedeniyle Afşin ve Elbistan’da görev yapan idareci ve gazetecilerle bir araya geldi.
 
 
10 Ocak İdareciler ve Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ELSİAD, ASİAD ve Zaman gazetesinin düzenlemiş olduğu yemeğe, Elbistan ve Afşin’de bulunan idareciler ve basın mensupları katıldı. Yemek, Kervansaray Restoran’da düzenlendi.
 
İlk olarak günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Elbistan Sanayici ve İşadamları Derneği (ELSİAD) Başkanı Emin Polat, mesai kavramı olmayan, gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden, gelişen olaylara ve ihtiyaca göre yoğun çalışan idarecilerin ve basın mensuplarının gününü kutladı.
Polat, yaptığı açıklamada şunları söyledi;
 
“Türk İdareciler Derneği,10 Ocak 1978 yılında genel kurul toplantısında 10 Ocak gününü İdareciler Günü olarak kabul etmiştir. Bizde ELSİAD, ASİAD ve Zaman gazetesi olarak 10 Ocak İdareciler Günü’nde değerli idarecilerimizi burada ağırlamaktan onur duyuyoruz. Ülkesine ve milletine hizmetten başka bir şey düşünmeyen ve devletimizin önemli bir temel taşı olan idareciler, vatandaşların her türlü sorunlarını, taleplerini ve ihtiyaçlarını devlet adına tespit edip çözüm üreten, ekonomik, sosyal ve kültürel çalışmalar yapan, halkın mutluluğu ve refahı uğruna hizmet eden toplumsal önder durumundadırlar. İdarecilik spordan sağlığa, eğitimden kültüre, turizmden asayişe, diyanetten sosyal hizmetlere kadar pek çok birimi ilgilendiren, mesai kavramı olmayan, gece gündüz, hafta içi hafta sonu demeden, gelişen olaylara ve ihtiyaca göre yoğun çalışmayı gerektiren bir görevdir. Kamu hizmetlerinde vatandaşların memnuniyetini dikkate alan bir anlayışla sunulmasında şüphesiz en önemli sorumluluğu idarecilerimiz üstlenmektedir. Aslında idarecilik zor bir iştir. İyi bir idareci olmak için mesuliyet şuuru, adalet hissi, şefkat ve merhamet duygusu gerekir. Bütün bunların yanında disiplin, iş takibi ve düzende idarecinin vazgeçilmez özelliğidir. İdarecilik için şairin ‘Kenar-ı Dicle'de bir kurt kapsa koyunu / Adl-i İlahi sorar Ömer'den onu’ dizeleriyle ifade ettiği Ömer hassasiyeti gerekir. İdarecinin sırtında sorumluluğunu üstlendiği insan sayısı kadar yük vardır. Ayrıca idarecilerimiz temel değerlerimizin koruyucuları durumundadırlar. Devletle vatandaşlarımız arasındaki bağları güçlendiren bir köprü görevini üstlenmişlerdir. Günümüzde idarecilerin bir araya gelmesi birlik ve beraberlik içinde olması ülkemiz adına büyük bir kazanımdır. ELSİAD, ASİAD ve Zaman gazetesi olarak sorumluluğu günden güne artan idarecilerimize işlerinde kolaylıklar diliyor 10 Ocak İdareciler Gününü kutluyor ve hayatlarında başarılar diliyorum. Ayrıca aramızda bulunan basın mensuplarının da Gazeteciler Günü’nü tebrik ediyorum. Gece gündüz demeden, hafta içi hafta sonu demeden özveriyle çalışan çok değerli basın mensuplarımızın da Gazeteciler Günü’nü kutlar, görevlerinde başarılar dilerim.”
 
Daha sonra bir konuşma yapan Elbistan Kaymakam Vekili Abdulhamit Karaca, 10 Ocak İdareci Günü münasebetiyle düzenlenen anma yemeğinden dolayı ELSİAD, ASİAD ve Zaman Gazetesi Elbistan ve Afşin Temsilciliklerine teşekkür etti.
Karaca, duygu ve düşüncelerine şöyle paylaştı;
 
“Ülkemiz art arda gerçekleşen reformlar ve sahada atılan başarılı adımlarla, özellikle bölge ve dünya siyasetinde son yıllarda önemli bir konuma gelmiş bulunmaktadır. Gelinen bu noktada ülke yönetiminin çekirdeği ve güneyinden kuzeyine, doğusundan batısına bir ağ gibi bir idare sisteminin çok önemli ve büyük bir rolü vardır. Hükümet ve devlet politikalarının kaliteli bir biçimde hayata geçirilmesi, insanlığı ön planda tutan bir yargı sisteminin oluşturulması, kamu yönetiminde şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin yerleştirilmesindeki başarılarda mülki idare amirlerinin azim ve gayreti hiçbir zaman göz ardı edilemez. Bu bakımdan ülkemizin dört bir yanında büyük bir fedakarlık ve görev aşkıyla çalışan mülki idare amirlerini ve diğer idareci arkadaşlarımızın çabaları her türlü takdirin üzerindedir. Mülki idare amirleri ve diğer idareci arkadaşlarımız devleti ve hükümeti temsil ederken sadece devletin varlığını, yüzünü değil şefkatini de temsil etmekte, devlet vatandaşlarımız arasındaki sevgi, saygı ve güven bağlarını da güçlendirmektedir. Milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife görevi ile çalışan, ülkemizin gelişmesinde ve standartlarının yükselmesinde büyük emeği bulunan tüm idareci arkadaşlarımızın bu gününü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum. Ayrıca bizleri unutmayarak böyle bir program düzenleyen ELSİAD, ASİAD ve Zaman Gazetesi Elbistan Temsilciliğine teşekkür ediyorum.”
 
Konuşmalardan sonra Yunus Emre İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Hikmet Tulay ve Elbistan İlköğretim Okulu Müzik Öğretmeni Adem Evcan, birbirinden güzel türkülerle müzik keyfi sundular.
 
Afşin Toplum Sağlığı Merkezi Müdürü Dr. Mustafa Köksal’ın oynadığı Ankara oyun havası, ile İşadamı Koray Kıraç’ın okuduğu şiir,idareciler ve basın mensupları tarafından alkış aldı.
 
10 Ocak İdareciler ve Çalışan Gazeteciler Günü anma yemeğine; Elbistan Cumhuriyet Başsavcısı Esat Faruk Benli, Elbistan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fahrettin Kaya, Elbistan Askerlik Şubesi Başkanı Personel Teğmen Uğur İnce, Afşin Emniyet Müdürü Veysel Ateş ,Elbistan Emniyet Müdürü Mehmet Adalı, ASİAD Başkanı İlyas Sarı,Afşin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Sıtkı Can, Zaman Gazetesi  Afşin Temsilcisi Hasan Güneş,Elbistan Temsilcisi Recep Küçük, daire amirleri ve basın mensupları katıldı.
 
 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner457

banner372

banner432

banner464

banner373