Kripto para piyasalarını bir yatırım ortamı olarak değerlendiren ve varlıklarını bu alana yönlendiren yatırımcılar günden güne artıyor. Finansal piyasaların tarihinde henüz yeni olarak nitelendirilebilecek kripto para piyasaları da yeni yatırımcıların sektöre uyum sağlamasıyla gelişimini sürdürüyor. Bu kapsamda, sektördeki aktörler tarafından birçok yeni uygulama hayata geçiriliyor. Global kripto para borsası BitMEX tarafından önemle yaklaşılan sosyal trading, bu uygulamaların başında geliyor. BitMEX CEO’su Stephan Lutz, sosyal trading’in yatırımcılara yönelik etkilerine dair önemli açıklamalarda bulundu. 

“BitMEX olarak, kripto para piyasalarına sunduğumuz yenilikçi uygulamalarla sektörün önde gelen aktörleri arasında yer alıyoruz. Hedefimiz, sahip olduğumuz nitelikleri ve avantajları daha ileri taşıyarak, dünya genelindeki farklı yatırımcı profillerine hitap edebilen bir ekosistem yaratmak. Bu noktada, kripto ekosisteminin gelişiminde ciddi roller üstlenen küresel bir aktör olarak, yatırımcıların trading atmosferini iyileştirecek uygulamaları hayata geçirme konusunda çeşitli aksiyonlar alıyoruz.

‘Yeni traderlar’ın uyum sürecini hızlandırıyoruz’

Bu kapsamda, özellikle yeni kripto yatırımcılarının, diğer yatırımcıların trading konusundaki deneyimlerinden faydalanabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri bir ortam sunan sosyal trading uygulamalarına titizlikle yaklaşıyoruz. Sosyal trading platformumuz Guilds ile rekabetçi bir trade ortamı yaratırken; aynı zamanda traderlar’ın trade fikirlerini, stratejilerini ve anlayışlarını kolektif biçimde paylaşmalarını kolaylaştırıyoruz. Bu anlayışımız sayesinde yeni traderlar’ın uyum sürecini hızlandırıyoruz.

Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan şüpheli yakalandı Ankara'daki terör saldırısıyla ilgili sosyal medyadan paylaşım yapan şüpheli yakalandı

‘Yeni yatırımcılar, piyasaların genişlemesinde temel yapı taşı oluyor’

Biz, BitMEX olarak kurulduğumuz günden bu yana sorumluluk bilinciyle hareket ederek, piyasaların gelişimini destekleyecek adımlar atıyoruz. Bu yolun da yatırımcı ihtiyaçlarını ve beklentilerini anlamaktan geçtiğine inanıyoruz. Yeni yatırımcılar hem sürdürülebilir bir ekosistem için büyük önem taşıyor hem de piyasaların genişlemesinde temel yapı taşı oluyor. Tam da bu noktada, ekosistemdeki birlik ve beraberliği artıracak sosyal trading uygulamalarıyla yeni yatırımcıların uyum sürecinin daha kolay hâle geleceğini düşünüyoruz.” 

BitMEX’in yenilikçi sosyal trading platformu Guilds’e ilişkin detaylı bilgiler BitMEX resmî internet sitesinde yer alıyor.

BitMEX hakkında

Türev işlemler için ilk kripto borsalarından biri olan BitMEX, kurumsal ve profesyonel traderların ihtiyaçlarını karşılıyor. BitMEX kullanıcıları, ilk günden itibaren fonlarının güvende olduğunu ve platformun düşük gecikme süresi, derin likidite ve sürekli kullanılabilirlik sağladığını bilerek güvenle işlem yapıyor.

Kuruluşumuzdan bu yana, herhangi bir kripto para birimi, ihlal veya hack saldırısı nedeniyle kaybedilmemiştir, bu da BitMEX kullanıcılarının fonlarının güvende olduğunu bilerek güvenli bir şekilde ticaret yapmalarına olanak tanır. Aynı şekilde, karlı olmaları için ihtiyaç duydukları ürünlere ve araçlara erişimleri olduğundan emin olabilirler.

BitMEX aynı zamanda on-chain Rezerv Kanıtı ve Borç Kanıtı verilerini yayınlayan ilk borsalardan biriydi. Borsa, bu verileri haftada iki kez yayınlamaya devam ediyor - kendilerine güvenilen fonları güvenli bir şekilde depoladıklarını ve ayırdıklarını kanıtlayarak güvence sağlıyor.

BitMEX hakkında daha fazla bilgi için lütfen BitMEX Blog ve www.bitmex.com adresini ziyaret edin veya Discord, Telegram ve Twitter hesaplarını takip edin. Daha fazla bilgi için lütfen [email protected] ile iletişime geçin.

Kaynak: Haber Merkezi