Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından Bitci, 2018 yılından bugüne kadar kripto para ekosisteminde yürüttüğü çalışmalarla sektördeki konumunu güçlendirmeye devam ediyor. Geliştirdiği stratejiler ve hayata geçirdiği uygulamalarla Türkiye’de finansal teknolojilerinin geleceğine yatırımlar yapan Bitci, önümüzdeki süreçte bu yatırımların sonuçlarını alarak, yatırımcıları daha güçlü bir ekosistemle buluşturmayı hedefliyor.

Yıl başında kamuoyuna açıklanan yol haritası doğrultusunda yeni listelemeler, eğitim hamleleri ve kullanıcı dostu fırsatları kullanıcılarla buluşturan ve ciddi ivme yakalayan Bitci, yıl sonunda Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olma hedefine emin adımlarla ilerliyor.

“Yıl sonu hedeflerimizi koruyoruz”

Konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Bitci CEO’su Ahmet Onur Yeygün, “Bugün istatistiklerle gözler önüne serdiğimiz başarıların, kısa vadede ortaya koyduğumuz yoğun çabayla orta ve uzun vadede adım adım takip ettiğimiz planlamalarımızın sonucu olduğunu düşünüyorum. Bitci markasıyla Türkiye’nin en hızlı gelişen dijital varlık platformu olarak, yenilikçi finansal teknolojilerin gelişimine sunduğumuz katkılarla piyasaların gelişimini destekliyoruz. Bir yandan böylesi aksiyonlar alırken, diğer bir yandan yıl sonuna kadar Türkiye’nin en büyük iki kripto para borsasından biri olma hedefimizi de koruyoruz. İlerleyen dönemde özellikle eğitim alanındaki çalışmalarımızın çıktılarını göreceğimizi, böylelikle daha fazla yatırımcının kripto para piyasalarının yenilikçi dünyasına yöneleceğini değerlendiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bitci, sektör payını yüzde 12’ye çıkardı

Bitci, şu anda, CoinGecko verilerine göre Türkiye’nin en büyük üçüncü kripto para borsası unvanını taşıyor. Bununla birlikte, CoinGecko verileri ışığında 2022 yılında yüzde 0,9 pazar payına sahip olan Bitci, bu yıl oranlarda ciddi bir artış elde ederek, sektördeki payını yüzde 12’ye çıkarmayı başarmıştı. Bitci ayrıca, Google Analytics verilerine göre, 2023 ilk iki çeyreğinde en büyük yerel ve küresel borsalar arasındaki toplam ziyaret verilerinde ikinci sıranın sahibi olmuştu.

Sosyal medyadaki şikayet üzerine denetlenen zincir markette bozulmuş 11 kek bulundu Sosyal medyadaki şikayet üzerine denetlenen zincir markette bozulmuş 11 kek bulundu

Bitci hakkında:

Kripto paraların alım-satımı, transferi ve saklanması alanında 2018 yılından bu yana faaliyetlerini yürüten Bitci, Coingecko verilerine göre Türkiye’nin en büyük 3. kripto para borsası konumunda yer alıyor. Bununla beraber yine Coingecko verileri doğrultusunda 2022 yılında %0,9 olan pazar payını 2023 yılında %1233 arttırıp %12’ye çıkararak, “Türkiye’nin en hızlı gelişen dijital varlık platformu” söylemini verilerle destekleyen borsa, Türkiye’nin borsa ve ödeme platformuna entegre ilk blokzincir ağı olan BitciChain ile de şirketlerin ve kurumların blokzincire adaptasyonunu sağlıyor. Bitcicoin ve Global Fan Token gibi ürünleriyle de kripto para piyasalarının gelişimine somut olarak katkı sağlayan Bitci, Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar ana sponsorluğuyla da spor alanına verdiği desteği artırarak devam ettiriyor.