Ahmet Biçici, Afşin Ticaret Meslek Lisesi’ndeki görevinden istifa ederek MHP’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı.
 
Ahmet Biçici Kervansaray Restoran’da düzenlediği basın toplantısıyla Elbistan ve Afşin’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 
MHP Afşin İlçe Başkanı Abdi Doğan ile Afşin Ülkü Ocakları Başkanı Veli Dal’ın da yer aldığı basın toplantısında Biçici, Afşin İMKB Ticaret Meslek Lisesi’ndeki Muhasebe-Finansman Öğretmenliği görevinden istifa ettiğini belirterek; “Gönül verdiğim Milliyetçi Hareket Partisi’nden Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayıyım” dedi.
 
Bölgenin insanı olarak bölgenin sorunlarını iyi bildiğini ve bu sorunların çözümü için gerekli reçetenin elinde olduğunu söyleyen Biçici, Afşin-Elbistan Bölgesi’nin enerjide Türkiye’nin kalbi konumunda olduğunu, o nedenle bölgedeki linyit kömür yataklarının en iyi şekilde değerlendirilerek yeni termik santrallerin kurulması ve bu santrallerde de bölge insanının istihdam edilmesi gerektiğinin altını çizdi.
 
Kendisini ekonomist, eğitimci, sigortacı ve siyaset adamı olarak tanıtan Ahmet Biçici, sıralamaya girip milletvekili seçilmesi durumunda bölgenin sorunlarını Ankara’ya taşıyacağını, özellikle de santrallere işçi alımlarında bölge insanına pozitif ayrımcılık yapılması noktasında gayret göstereceğini söyledi.
Afşinli olduğunu fakat sadece Afşin’in ya da Elbistan’ın değil tüm ilçeleriyle birlikte Kahramanmaraş’ın milletvekili olmak istediğini söyleyen Biçici, MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli’nin Ocak Ayı içerisinde hazırlamış olduğu seçim beyannamesini bir rehber olarak gördüklerini, Türkiye’nin kurtuluşunun bu rehberde olduğunu söyleyen MHP Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Ahmet Biçici; “Temiz siyaset, dürüstlük, samimiyet, empati kurmak, çalışkanlık, adil olmak, hoşgörülü olmak, ülkemi ve başka ülkeleri yakından takip etmek, yeniliklere açık olmak, şeffaf olmak, alçak gönüllü olmak bizim ilkelerimiz olacaktır.
Ses ver Türkiye, sesime kulak ver Türkiye sloganından hareketle bende ses ver Kahramanmaraş, ses ver Elbistan, ses ver Afşin, ses ver Göksun diyorum, Hemşerilerimin sesimize kulak vereceğinden kuşkumuz yoktur” dedi.
Ahmet Biçici ayrıca, 10 Şubat 2011 tarihinde meydana gelen göçüğün üzerinden bir ay geçmesine karşın toprak altında kalan 9 kişinin halen çıkarılmaması, bugüne kadar 9 kişinin çıkarılması noktasında hükümet tarafından net bir çözüm üretilmemiş olmamasının da üzüntü verici olduğunu söyledi. Biçici; “6 ve 10 Şubat 2011 tarihlerinde 11 kardeşimize mezar olan Çöllolar Kömür Sahası’nda meydana gelen göçükle ilgili yapılan inceleme ve soruşturma bir an önce tamamlanmalı, eğer ihmal varsa, ihmali olanlar da yüce Türk Adaleti karşısına çıkarılmalıdır. Göçüklerde hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı diliyorum” dedi.
 
12 Haziran 2011 tarihinde yapılan olan seçimlerde MHP’den Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı olan Ahmet Biçici, 1999 yerel seçimlerinde de MHP’den Afşin Arıtaş Belediye başkan Adayı, 2007 seçimlerinde de yine MHP’den milletvekili aday adayı olmuştu.