Afşin Belediyesi, asfalt ve parke kaplama çalışmalarını hızlandırarak devam ettiriyor.
Afşin Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kale Mahallesi ve Fatih Caddesi ikinci etap yol çalışmaları başlatıldı. 
Belediye meclis üyeleri ile birlikte asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, kış şartlarını iyi değerlendirerek sıcak asfalt kaplama çalışmaları devam ettireceklerini belirtti. 
Her mahalleyi eşit standartlarda yapacaklarını belirten Güven, " Kale Mahallesi Fatih caddesindeyiz. Alt yapı dört hafta önce bitti ve şimdi ekiplerimiz ile birlikte sıcak asfalt kaplama işlemini gerçekleştiriyoruz. Yine bu vesile ile söylemek istiyorum, Afşin'imizin tüm alt ve üst yapısı yenileniyor. Tabi şu an itibariyle alt yapısı biten, devam eden cadde, sokak ve mahallelerimiz var. Afşin Belediyesi olarak mücavir alanlarımızdaki biten alanları hemen yapıyoruz. Daha önceden şöyle bir adet olmuş, Belediye Başkanına geliyor vatandaşlarımız haklı olarak sokaklarımız, caddelerimiz çamur yapar mısınız diyorlar. Bizlerin alan seçmek gibi bir şansımız yok, her tarafı, her mahalleyi eşit standartlarda yapacağız, yapmaya devam edeceğiz Asfalt kaplama ve Kilit parke olarak. O yüzden hiçbir vatandaşımızın özel ricada bulunmaları gerekmiyor. Bunlar bizim zaten asli görevimiz, tek bir sokak dahi atlamaksızın çalışmalarımız devam edecek. Bunları laf olsun diye söylemiyoruz bu sene beton elemanları üretim tesisimizi, Kahramanmaraş'ımızın en büyük ikinci olan asfalt plentimiz Afşin'imize nasip oldu kurduk, dolayısıyla yatırım alt yapısını hazırladık o yüzden her caddeyi, her sokağı, her hanenin önünü ve her mahallemizi de hizmetlerimizi yapacağımızı söylüyoruz. Bunu siyasi bir slogan olarak söylemiyoruz. Çünkü alt yapısını hazırladık, şimdi üretimle alakalı hiçbir sorunumuz kalmadı. Haliyle tüm mahallelerimizin alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor.  Bizim burada tek sıkıntımız alt yapısı bitmeyen yâda devam eden yerlerimiz var buradan mahalle sakinlerimize sesleniyorum hiç merak etmesinler çalışmalarımız her yere girilerek tamamlanacak. Bizim bu memlekete kar düşene kadar, yol çalışmalarımız Asfalt Kaplama, Parke Kaplama çalışmalarımız devam edecek hiçbir vatandaşımız bu konuyla alakalı endişelenmesin. Ama mutlaka yetişmeyen yerlerimiz olacak mecburen önümüzdeki sezona kalacak. Rabbim bizleri önümüzdeki sezona ulaştırırsa bunu rahatlıkla söyleyebiliriz Afşin merkez ve Kırsal mahallelerimizde üst yapı sorunu hemen hemen kalmayacak. Dua istiyorum hemşerilerimizden, rabbim bize yardım etsin inşallah. Seneye bu vakitler geldiğinde üst, alt yapı artık büyük oranda konuşulmuyor olacak. İnşallah Afşin'de bitmiş olacak. Afşin İlçe ve Kırsal mahallelerimiz de tarihinde ilk kez alt ve üst yapı sorunları bitmiş olacak" açıklamasında bulundu
Her yere eşit ve standart hizmet;
Afşin Merkez mahallelerinden olan Beyceğiz, Pınarbaşı ve Yeşilyurt Mahalle sakinlerine açıklamalarda bulunan Başkan Güven sözlerini şöyle sürdürdü;" biraz önceki konumuzda bahsettiğim gibi, alt yapı çalışmaları devam eden mahallelerimiz var. Beyceğiz, Yeşilyurt ve Pınarbaşı mahallelerimiz var. Bu yerlerde biten yerlerde ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor üst yapı çalışmalarını tamamlamak için. Yeşilyurt ve Pınarbaşı mahallelerimizde Alt Yapı çalışmaları biten yerlerimize girdik. Çalışmalarımız halen devam ediyor. Ama henüz Beyceğiz mahallesinde teslim edilen birkaç sokak haricinde bir cadde veya sokak yok. Alt yapı çalışmaları Beyceğiz mahallemizde devam ediyor. Sanırım KASKİ Taşeron firması ile alakalı bir sıkıntı var. Beyceğiz'de biten iki sokak ismi verildi. Bu iki sokağa da bu günlerde girilerek derhal çalışmalarını tamamlayacağız. Bizim orda beklememizin tek sebebi alt yapı çalışmalarının bitmemesi. Beyceğiz mahallemiz zaten bu zamana kadar doğru dürüst yatırım almamış. Tabiki yaptığımız tüm yerlerdeki standartlarımız Beyceğiz Mahallemizde de uygulanacak" dedi.

Editör: Haber Merkezi