Afşin merkez ve Kasaba Belediyelerinde Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne geçen 140 personel göreve başladı.
 
Başta Afşin Belediyesi olmak üzere Afşin’e bağlı kasabalardan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 140 personel geçiş yaptı. Geçiş yapan personel iş başı yaptı.
 
Konu hakkında açıklama yapan Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş, “Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hizmet alanında personel sıkıntımız vardı. Belediyedeki işçi fazlalarının geçişini dört gözle bekliyorduk. Afşin ve belde belediyelerinden toplam 190’a yakın bir geçiş söz konusu oldu, bu 190 kişilik kadrodan 140 kişi Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve müdürlüğümüze bağlı okullarımıza yerleştirildi. Bu durum Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve okullarımız adına çok olumlu ve güzel bir gelişme oldu. Okullarımızda ciddi anlamda temizlik sıkıntısı bulunuyordu ama bu 140 kişili personelle bu sıkıntı giderildi.
140 kişilik personel hangi okula nasıl geçecek bu anlamda bir sıkıntı söz konusuydu, bunun için bir ön taslak çalışması yaptık. Geçiş yapacak personellerimizin isimlerini belediyemizde aldık ve adresleri neresi, beceri ve yetenekleri nelerdir bunları göz önünde bulundurarak kondisyon çalışmasına girdik. Şuanda geçiş yapan personeller göreve başladıkları okullarda %90’a varan bir memnuniyet söz konusu buda bizi sevindiriyor. İnşallah bu geçiş yapan personellerimizi uyum seminerine tabi tutacağız, amacımız iletişim ve diyalogumuzu koparmadan personellerimizi daha başarılı ve verimli bir hale getirebilmek. İnşallah önümüzdeki hafta bu çalışmalarımızı yapacağız.”açıklamasında bulundu.

logolu | yesilafsin.com