Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı. Olayın zanlısı kayıplara karışırken, Başkan Poyraz’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
Edinilen bilgilere göre; 20 Ağustos Pazartesi günü, akşam saat 21.30 sıralarında Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a, ailesi ile birlikte Yusuflar Mahallesi’ndeki bir bayramlaşma ziyaretini tamamlayarak özel arabasına binmekte iken kimliği belirsiz bir saldırgan tarafından pompalı tüfekle dört el ateş edildi. İki kurşunun sol kasığına ve sol bacağına isabet ettiği Başkan Poyraz, olaya müdahale eden çevredeki vatandaşlar tarafından hemen Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi Yörük Selim Ek Hizmet Binası'na (eski Devlet Hastanesi) kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan ve olay anında korumasının yanında olmadığı öğrenilen Mustafa Poyraz’ın hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.
Olayın zanlısı olan, 35 - 40 yaşlarında alnı açık ve siyah şalvarlı olduğu öğrenilen saldırganın ise kayıplara karıştığı öğrenildi.
Bu arada kaçan saldırganın, geçen yıl belediyeden işten çıkartılan Battal K. isimli bir şirket işçisi olduğu ve yakalanmasının an meselesi olduğu öğrenildi.
Hastaneye gelerek yetkililerden bilgiler alan Vali Şükrü Kocatepe ise, Başkan Poyraz’ın sağlık durumunun iyi olduğu, sol diz kapağının altında saçma yaralarının bulunduğu  ve sinirlerinde herhangi bir zedelenmenin bulunmadığı bilgisini verdi.
Vali Kocatepe, ilk bulgulara göre olayın işten çıkartılan bir işçinin husumetinden kaynaklandığı iddiasında bulundu.
Evli ve 4 çocuk babası ve asıl mesleği eczacılık olan Mustafa Poyraz (55), 15 Ağustos 2002 tarihinden bu yana Kahramanmaraş Belediye Başkanlığı görevini yürütmekte.
Yetkililer, olayla ilgili olarak başlatılan çok yönlü soruşturmanın devam ettiğini belirtti.