BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇAYIR:
-“Bu dava şereflice yaşama davasıdır”
 
Büyük Birlik Partisi (BBP), Afşin ilçe teşkilatının düzenlediği seçim bürosu açılışı, Kahramanmaraş milletvekili adaylarının da katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Açılış törenine BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Remzi Cayır, BBP Kahramanmaraş Milletvekili adayları, Feridun Özdemir, Ali Alagöz, Musa Öztaş, BBP Kahramanmaraş İl Başkanı Bekir Kılıç,BBP  Kahramanmaraş Merkez İlçe Başkanı Hayrettin Aslanhan  BBP Afşin İlçe Başkanı Ali Polat, BBP Elbistan İlçe Başkanı İbrahim Alagöz ile partililer katıldı.
 
Seçim bürosunun açılış töreninde konuşma yapan BBP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili adayı Remzi Cayır, “Hizmet için kendimize seçtiğimiz insanlar bir dönem sonra size hükmeder olmuşlar. Efendileriniz olmuşlar, sizi köle-ırgat yapmışlar. Bu düzeni bozacak tek hareket Amerika’ya, Avrupa’ya dayanmayan Büyük Birlik Hareketidir.” dedi.
 
Cayır, “Afşin’e ne zaman gelsem yüreğimde bir hüzün olur. Afşin’e ne zaman ayak bassam duygulanırım ve nerede bir Afşinli görsem kardeşimi görmüş gibi olurum. Niye mi?  Yıl 1991  ve 13 yıllık bir mahpus hayatından sonra gözlerimi Afşin’de açtım. Sizlerle tanıştım, sizleri gördüm ve sizlerden hep iyilik gördüm. Afşin Belediyesinde 5-6 ay çalışma şerifine nail oldum. O zaman rahmetli Ergün Bey vardı ve bana gel hayata buradan başla dedi ve 13 yıl sonra ben hayata buradan başladım ve sizleri tanıma şerefine nail oldum. Hep elimden tuttunuz, hep yanımda oldunuz sizi Ankara’da da görsem sizi Çanakkale’de de görsem yitirtmiş bir kardeşimi görmüş gibi mutlu oluyorum” açıklamasında bulundu.
 
-“Bu dava şereflice yaşama davasıdır”
Bu davanın şerefli bir şekilde yaşama davası olduğunun altını çizen Çayır, “Bu dava siyaset davası değil, bu dava günü birlik kaygılarla makam ve mevki edinme davası değil, bu dava Fırat’ın kenarındaki kuzuya sahip olma davasıdır, bu dava Filistin’deki Müslüman kardeşimize sahip olma davasıdır, sömürgeciler karşı çıkma davasıdır, bu dava bizi bölmek isteyen ve milletin bağrına hançer sokmak isteyenlerin ellerinin kırılması davasıdır. Bu dava şereflice yaşama davası ve Büyük Birlik davasıdır.” dedi.
Çayır konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Üç parti hazineden yardım alıyor. AK Parti 220 milyon TL alıyor. CHP 120-130 milyon TL alıyor, MHP 80-90 milyon TL alıyor. BBP ise sıfır kuruş. Çıkın karşıma, milletin parası ile siyaset yapacağınıza, cebinizdeki para ile siyaset yapında o zaman güreşelim. Belediyenin imkanları ile değil, hükümetin imkanları ile değil, cebinize güvenin, kendinize güvenin çıkan meydana öyle siyaset yapalım. Sizin paranızla mazot tüketiyorlar. Sizin paranızla otobüs kiralıyorlar. Sizin paranızla seçim bürosu tutup, sizin paranızla size çay ikram ediyorlar. Biz gelirsek bu sistemi kaldıracağız. Ne yapacağız bu parayı biliyor musunuz? Askere çocuklarımız gidiyor. Bazen bir evi geçindiren, bir ananın bir babanın oğlu askere gidiyor. O zaman o evde yaşayanlar zor durumda kalıyor. Biz işte o ananın, o babanın oğlu askere gidince ona 570 TL yardım maaşı vereceğiz. Bazıları gibi atmıyorum. Kaynağımızı da söylüyorum.”
(BAN-